05

خرداد
1401

بازار ادویه استانبول

ارسال شده توسط: لارک360/ 21 ۰

بازار ادویه استانبول یکی از بزرگ ترین بازارهای ادویه در دنیا است

به جرات می توان گفت که بسیاری از افراد به شهر استانبول، می آیند تا از بازار ادویه استانبول بهترین ادویه های دنیا را بخرند. بهترین سرآشپزان دنیا برای خرید ادویه به بازار ادویه استانبول مراجعه می کنند. عطر و طعم غذاهای ترکیه به خاطر ادویه های آنها است که از این بازار تامیین می شود. البته این بازار تنها ادویه ی غذایی ندارد بلکه، داروهای گیاهی و برخی از کالاهای دیگر هم در آن داد و ستد می شود. بازار ادویه استانبول در واقع بازار مصری ها است که در میدان امینیو استانبول واقع شده است. میدان امینیو در محله ی فاتیح استانبول قرار گرفته است. بازار ادویه استانبول به عنوان یکی از بزرگ ترین بازارهای سنتی شهر استانبول شناخته می شود. بعد از بازار بزرگ استانبول، این بازار بزرگ ترین مجموعه ‌ی سرپوشیده‌ ی موجود در شهر استانبول است. اگر شما را با چشم و گوش بسته داخل آن بفرستند، شما می توانید آن جا را تنها از طریق بو کشیدن حس نمایید. تمامی عطرها در هم ادغام شده و در نهایت رایحه ای خاص و منحصر به فرد را به وجود آورده است. ترک ها به بازار ادویه استانبول از آن جایی که مصری است میصیر چاریشی (Mısır Carsisi) می گویند. می توانید این ادویه ها را به عنوان سوغاتی برای دوستان و عزیران خود خریداری نمایید. در تور استانبول حتما به بازار ادویه استانبول رفته و از آن لذت ببرید

موقعیت بازار ادویه استانبول

قدمت بازار استانبول

در سال ۱۶۶۰ میلادی و در زمان حکومت عثمانی ها این بازار در امینیو ساخته شد. محصولات از داخل و خارج از سرزمین عثمانی‌ ها وارد این بندر شده و به جاهای دیگر هم با کشتی صادر می ‌شده است. نام میصیر که تلفظ ترکی مصر است به این دلیل بر روی این بازار گذاشته شده است. بازار ادویه استانبول با بودجه‌ ی مالیات ‌های دریافتی از مردم مصر ساخته شد. کاروانی بزرگ از قاهره در هر سال که به استانبول می آمد، انواع بسیار زیادی از ادویه‌ جات را با خود به این شهر می ‌آورد. شهر استانبول در مسیر تجارت میان سرزمین های شرق و قاره ی اروپا واقع شده بود. مصری ها بسیار مشتاق داد و ستد با ترک ها و این بازار بودند. تا مدت های بسیار زیادی نام این بازار، بازار مصری ها بود. بازدیدکنندگان خارجی که از استانبول بازدید می کردند، نام این بازار را به بازار ادویه گذاشتند. پس از گذشت سالیان سال، امروزه در این بازار همه ی مغازه‌ ها به خرید و فروش و داد و ستد ادویه مشغول هستند. می توانید بهترین ادویه‌ جات، شیرینی ‌های سنتی و مختلف، خشکبار، خاویار ترکی و قهوه را پیدا کنید. می توانید به جز شیرینی از دست فروش ها؛ حوله، دمپایی، سبد و جعبه های تزئینی نیز خریداری نمایید.  ساختمان بازار ادویه قسمتی از ساختمان بزرگتری از ینی مسجد است. در چند سال گذشته مغازه های دیگری هم در این بازار ساخته شده است. مساجد سلیمانیه و رستم پاشا، میدان سلطان احمد و پل گالاتا مناطق دیدنی نزدیک بازار هستند.

 

مغازه-ای-در-بازار-ادویه-استانبول

معماری بازار ادویه 

بازار ادویه استانبول 88 باب مغازه دارد. طراحی ساختمان بازار ادویه را، کوجا قاسم آغا ( koca kasim  Ağa)  به عهده داشته است. و معماری که ساختمان را بنا می کند مصطفی آغا نام دارد. ساختمان بازار ادویه استانبول قسمتی از ساختمان بزرگتری است که به نام ینی مسجد (مسجد جدید) شهرت دارد. جالب است بدانید که طراحی ساختمان بازار ادویه را، کوجا قاسم آغا انجام داده است. اجرای آن را، معماری معروف تر به نام مصطفی آغا بر عهده گرفته بوده است. در بازار ادویه استانبول در حدود ۸۸ مغازه و دکان وجود دارد. این مغازه ها در تمامی روزهای هفته البته به جز یکشنبه ‌ها از ساعت ۸ صبح تا ۱۹ عصر باز می باشد. ورودی اصلی بازار ادویه استانبول، از سمت مسجد جدید استانبول در امینونو است.

 

نمایی-زیبا-از-بازار-ادویه-استانبول

موقعیت جغرافیایی و دسترسی به بازار 

بازار ادویه استانبول در بخش اروپایی استانبول و در محله امینیو نزدیک محله ی فاتیح استانبول واقع شده است. بازار ادویه در طول خیابان چیچک پازاری و خیابان ینی مسجد کشیده شده است. مساجد سلیمانیه و رستم پاشا، میدان سلطان احمد، پل گالاتا،در همسایگی این بازار می باشد. بازار ادویه استانبول در حقیقت یکی از بزرگترین بازارهای شهر استانبول به شمار می آید.

اگر تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید و از آن لذت بردید به شما پیشنهاد می کنیم مقاله مسجد سلیمانیه استانبول را نیز مطالعه کنید که آن هم از دیدنی های بسیار خوب در استانبول می باشد.

بازار ادویه استانبول

تلگرام-شرکت

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید