29

اردیبهشت
1401

بازار بزرگ استانبول

ارسال شده توسط: لارک360/ 21 ۰

بازار بزرگ استانبول در جایی است که مغازه های تامین مایحتاج ایاصوفیه در زمان امپراطوری روم شرقی در آنجا بود.

بازار بزرگ استانبول به دستور سلطان مِحمِت فاتح در سال 1461 ساخته شده است و از آن زمان یکی از مراکز تجاری مهم بود. بازار بزرگ استانبول یکی از قدیمی ترین و بزرگترین مراکز خرید دنیا می باشد. با متراژ 48 هزار متر مربع، 60 راهرو و در حدود 5000 فروشگاه می باشد. بازار بزرگ استانبول در درون دیوارهای شهر واقع شده است. همچنین در نزدیکی اولین کاخ سلطان یعنی کاخ قدیمی قرار دارد. در قرن شانزدهم یعنی در دوره فرمانروایی سلطان سلیمان این بازار گسترده شد. در سال 1894 به دلیل خرابی های ناشی از وقوع زلزله بازسازی گردید. اجناس بازار شامل طلا وجواهرات، سرامیک های رنگ شده با دست، فرش، اجناس گلدوزی شده، ادویه است. این مجموعه شامل دو مسجد، چهار فواره، دو حمام و چندین کافه و رستوران می باشد. در مرکز این بازار سالنی با سقف پوشیده بلندی قرار دارد. در گذشته و هم اکنون می توان اجناس عتیقه با ارزشی از جمله مبلمان، ظروف مسی، تسبیح های کهربا،سلاح های منبت کاری شده، آینه های مروارید، قلیان، ساعت، جاشعمی، سکه های طلا و نقره قدیمی، طلا و جواهرات در آن یافت. بازار بزرگ استانبول چهار درب اصلی دارد که می توانید در تور استانبول به آن سر بزنید و از حرید های خود لذت ببرید.

 

بازار استانبول

موقعیت بازار بزرگ استانبول

درباره بازار بزرگ 

بازار بزرگ استانبول روزانه در حدود 250 تا 400 هزار بازدید کننده دارد و در سال 2014 در لیست پربازدید کننده ترین جاذبه های گردشگری جهان جایگاه اول را با 91 میلیون و 250 هزار بازدید کننده در سال به خود اختصاص داد مرکز خرید کابالی جارشی به عنوان یکی از بزرگترین و قدیمی ترین بازار های جهان شناخته ‏می شود. این مرکز خرید بیش از 61 راهرو سرپوشیده و بیش از 3000 مغازه و فروشگاه را در خود جای داده ‏است. این بازار و کوچه های اطراف آن برای خرید عمده شرایط بسیار خوبی را برای خریداران خود فراهم کرده است. در امتداد مسیر، جاذبه های توریستی مهم استانبول از جمله مسجد سلطان احمد و ایاصوفیه قرار ‏دارد. اگر علاقه مند به خرید کالاهای دستی و یا به ‏خرید پوشاک عمده هستید کوچه های این بازار فوق العاده است.

آدرس بازار بزرگ استانبول 

Kalpakçilar Caddesi, Sorguçlu Han. No: 22, Kapaliçarsi Yönetimi, Beyazit, Fatih, Istanbul برای رسیدن به بازار می توانید سوار تراموا به مقصد بیازیت، اونیورزیته (دانشگاه) و یا سیرکیجه شوید. از ایاصوفیه و مسجد بلو (آبی) تا بازار پیاده حدوداً 15 دقیقه راه است.

بسیار ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید اما اگر هنوز به دنبال مطالب بسیار خوب در استانبول هستید به شما پیشنهاد میکنیم مقاله میدان هیپودروم استانبول را نیز مطالعه کنید.

بازار بزرگ استانبول

تلگرام-شرکت

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید