19

خرداد
1401

جزایر پرنس استانبول

ارسال شده توسط: لارک360/ 24 ۲

جزایر پرنس استانبول از جاذبه های گردشگری مهم این شهر است

که اگر بخواهید در تعطیلات خود از آن بازدید کنید باید یک روز کامل وقت بگذارید. اگر نمی دانید که در سفر به جزایر پرنس استانبول چه چیزی انتظار شما را می کشد و یا اگر در بازدید از این جزایر زیبا تردید دارید این پست برای شماست. جزایر پرنس استانبول مجموعه ای از ۹ جزیره نسبتا کوچک و بکر هستند که در دریای مرمر، در چند کیلومتر استانبول قرار دارند. در عصر بیزانس از این جزایر به عنوان تبعیدگاه استفاده می شد اما امروز این محل تبدیل به مقصد محبوب گردشگران و مردم استانبول شده است تا با رفتن به آنجا به مدت یک روز از هیاهو و شلوغی شهری فاصله بگیرند. از ۹ جزیره، فقط ۴ جزیره بویوک آدا، بورگاز آدا، هیبلی آدا، و کینالی آدا به روی گردشگران باز است، جزیره بویوک آدا بزرگ ترین و محبوب ترین جزیره این ناحیه است. دلیل نامگذاری این جزایر به نام پرنس (شاهزادگان) این است که در گذشته شاهزادگان طرد شده را به این محل تبعید می کردند.

موقعیت جزایر پرنس استانبول

جزایر پرنس چه جور جایی هستند

ویژگی اصلی همه جزایر پرنس استانبول سکوت و خلوت بودن این جزایر است. استفاده از هر نوع وسیله نقلیه ای که با موتور کار می کند در این محل ممنوع است و این باعث شده که جزیره آرام و بی سر و صدا باشد. در این محل تنها صدایی که می شنوید صدای زنگ دوچرخه ها و صدای خوشایند سم اسب هاست پس همانطور که شاید حدس زده باشید دراین جزایر برای رفت و آمد باید از دوچرخه و درشکه استفاده کنید. اما این تنها ویژگی ای نیست که این جزایر را منحصربفرد و خاص کرده است؛اگر به این جزیره سفر کنید خود را در وسط کوچه های باریکی پیدا می کنید که در محاصره درختان کاج و کلبه های چوبی ویکتوریایی هستند. این جزیره، درختان سرو و نخل زیادی دارد که جاههای تفریحی آن را خنک و سرسبز کرده اند. پوشش جنگلی جزیره به همراه پس زمینه دریای مرمر، زیبایی خاصی را به این جزیره داده است. در این محل خانه های زیبای زیادی را می بینید که در گذشته محل زندگی اشخاص مهم بوده است. در تور استانبول حتما به جزایر پرنس استانبول سر بزنید.

 

نمایی-از-جزایر-پرنس

مسیر جزیره پرنس استانبول

بدون شک برای رفتن به جزایر پرنس استانبول باید از قایق استفاده کنید،قایق های مختلفی وجود دارد که می توانید از بین آن ها هر کدام که برای شما مناسب تر است را پیدا کنید. قایق های معمولی خیلی آهسته می روند به همین دلیل بهتر این است که در مسیر رفت از قایق های تندرو استفاده کنید تا با به موقع رسیدن به جزیره بتوانید در قسمت های مختلف آن گردش کنید.  در آخر هفته ها اگر هوا آفتابی باشد قایق ها زود پر می شوند و باید در یک صف طولانی بایستید تا نوبت ورود شما به قایق شود به همین دلیل بهتر است که صبح خیلی زود بروید. در این دریانوردی به مدت دو ساعت در قایق هستید، معمولا در طول مسیر دسته ای از مرغان دریایی شما را همراهی می کنند و از دست مسافران قایق غذا می خورند. به محض رسیدن به جزیره رستوران ها و کافه های زیادی را می بینید که می توانید در آنجا مدتی را استراحت و خستگی سفر را بدر کنید. برای رفتن به جزایر پرنس استانبول یا همان بیوک آدا می‌توانید از اتوبوس های دریایی (فِری) که در ساعتهای به خصوصی حرکت می‌کنند، استفاده کنید. اتوبوس ها در بین راه در چند جزیره توقف می‌کنند ولی اکثر مسافران در جزیره بیوک آدا از کشتی پیاده می شوند.

 

تردد-در-جزایر-پرنس

تردد در جزیره 

در جزایر پرنس استانبول به جز خودروهای پلیس هیچ خودرویی نمی بینید،کالسکه و موتورهای برقی برای حمل و نقل زمینی و قایق ها برای گردش دور جزیره به کار می روند. دوچرخه سواری هم یکی از تفریحات رایج در بین گردشگران و اهالی جزیره می باشد،محل هایی برای کرایه دوچرخه در جزیره وجود دارد که گردشگران به راحتی می توانند از آنها به صورت ساعتی دوچرخه بگیرند.

کلیسای جزیره پرنس استانبول

یکی از دیدنی های جزایر پرنس استانبول، کلیسایی زیبا برفراز یک تپه است،وقتی با استفاده از درشکه ها و اسب ها و دوچرخه به کلیسا رسیدید،از منظره ای که زیر پای شما قرار دارد شگفت زده خواهید شد،چراکه چشم اندازی زیبا از جزیره بیوک آدا پیش چشمان شما قرار دارد.

 

کلیسا-در-جزیره-پرنس

دلیل نام گذاری جزیره پرنس استانبول

علت نام گذاری جزایر پرنس استانبول جالب است. در زمان امپراتوریهای بیزانس و امپراتوری عثمانی، شاهزاده ها و پرنس هایی که به خاطر به دست آوردن تاج،اختلاف پیدا می کردند از سوی امپراطور به این جزایر تبعید می شدند. این روزها، جزایر پرنس استانبول یک مکان دلپذیر به‌خصوص در تابستان برای افراد مشهور استانبول نیز است.

بسیار ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید و اگر همچنان می خواهید با دیگر جاذبه های گردشگری در استانبول آشنا شوید پیشنهاد می کنیم مقاله موزه گل لاله استانبول را نیز مطالعه کنید.

جزایر پرنس استانبول

تلگرام-شرکت

۲ نظرات

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید