12

اردیبهشت
1401

جزیره موش آنتالیا

ارسال شده توسط: لارک360/ 17 ۱

جزیره موش آنتالیا یک جزیره کوچک خالی از سکنه است که با 0.15 کیلومتر مربع وسعت در میان آب های دریای مدیترانه قرار گرفته است .

سیچان آداسی (جزیره موش آنتالیا) به شکل دایره ای بوده و به عنوان جزیره ای بکر و زیبا در جنوب خلیج کالکان واقع شده است. این جزیره که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید بخشی از شهرستان کاس بوده و در نزدیک ترین قسمت با سرزمین اصلی 1.5 کیلومتر فاصله دارد. جزیره مار که از دیگر جزایر آنتالیا است در جنوب غربی جزیره موش آنتالیا واقع شده و مکانی ایده آل برای ورزش های زیر آب حتی برای مبتدیان می باشد. جزیره موش آنتالیا از دور مثل مرواریدی در مدیترانه می درخشد و ما را به خود دعوت می کند،بعد از 40 دقیقه کشتی سواری نمای جزیره پر رنگ تر می شود و از دور پرندگان دریایی که بر فراز این جزیره ی کوچک در پروازند نمایان می شوند، این پرندگان از صبح تا زمان غروب خورشید بالای این جزیره در پروازند و تلاش می کنند مار های این جزیره را شکار کنند. از کشتی باید سوار بر قایق های کوچک شویم تا به جزیره موش آنتالیا برویم چون کشتی نمی تواند بر بدنه ی صخره ای این جزیره پهلو بگیرد، جزیره موش آنتالیا جزیره ای کاملا صخره ای است و برای رفتن بر فراز آن باید از صخره ها بالا برویم همچنین پوشش گیاهی آن که نوعی بوته ی خار مانند است و در تمام جزیره با یک تراکم پخش شده است،در حین بالا رفتن باید مراقب بوته ها هم باشیم. قدم که به بر زمین جزیره موش آنتالیا می گذاریم متوجه می شویم دیگر آنقدر که از دور کوچک بود کوچک به نظر نمیرسد اما منظره ای فوق العاده را نمایان می کند.

 

نمایی-از-جزیره-موش-آنتالیا

موقعیت جزیره موش آنتالیا

جذابیت های جزیره موش آنتالیا

جزیره موش آنتالیا چندین جزیره کوچکتر در اطرافش دارد و با زیبائی های طبیعی خود چشم هر گردشگری را خیره می سازد. این جزیره برخلاف تصوری که نامش در ذهن ها ایجاد می کند هیچ موشی ندارد و تنها به دلیل شکل کوچک و موش مانندش در میان آب های مدیترانه به جزیره موش آنتالیا معروف شده است. هر چند وجود مارهای گوناگون سبب شده تا تعدادی از گردشگران برای دیدن این جزیره راغب نباشند ولی برخی از افراد نیز نمی توانند بر کنجکاوی خود فائق آمده و به دیدن این جزیره کوچک نروند،البته نگران نباشید چرا کهمارهای این جزیره از پرندگان و ماهی ها تغذیه می کنند و معمولا خطری برای گردشگران تور آنتالیا ندارند. در سفر به جزیره موش آنتالیا،در نزدیکی آن پرندگان دریایی را شاهد خواهید بود که بر فراز جزیره از صبح تا غروب خورشید در پرواز هستند تا ماری را به عنوان غذا شکار کنند. سیچان آداسی که از جاذبه های گردشگری آنتالیا می باشد با کشتی از ساحل کالکان 50 دقیقه فاصله دارد و چون این جزیره بدنه ای صخره ای دارد در نزدیکی جزیره برای رسیدن به آن باید از قایق های کوچک استفاده نمود،بنا بر گفته ها در گذشته از جزیره موش آنتالیا برای نگه داری وسایل و غنائم دزدان دریایی استفاده می شده و محلی برای رفت و آمد دزدان دریایی بوده است.

تفریحات در جزیره موش

در اطراف جزیره موش آنتالیا امکان غواصی وجود دارد و گردشگران با تورهای گردشگری که از قبل تهیه کرده اند می توانند در این منطقه غواصی کنند و یا اگر غواصان ماهری هستند به تنهایی به غواصی بپردازند.همچنین در اطراف این محل شنا هم آزاد است البته باید شناگر ماهری بود. از دیگر تفریحات هیجان انگیز این جزیره می توان به بالا رفتن از صخره ها اشاره نمود بهتر است علاقه مندان به این تفریح شناگر ماهری باشند و یا اینکه از تجهیزات کوهنوردی برای بالا رفتن از صخره ها استفاده کنند. اینجا سواحل مدیترانه است،ساحل کالکان ( kalkan ) جایی که زیبایی طبیعی چشمانمان را نوازش می دهد،در واقع کالکان از معدود مناطق ساحلی آنتالیا است که از چشم توریست ها جا مانده است به همین دلیل بافتی محلی دارد. ساکنان این منطقه بسیار مهمان نواز هستند و در حد توان از کمک هایشان دریغ نمی کنند. جزیره موش آنتالیا جایی است که اگر شانس رفتن به آنجا را داشته باشیم هیچ گاه آن را از دست نمی دهیم.

 

قواصی-در-جزیره-موش-آنتالیا

تاریخچه ی جزیره

در این جزیره ی کوچک و زیبا آثاری از وجود قلعه ای کوچک متعلق به زمان پادشاهی سلطان محمد رشاد پیدا شده است که گویا از آن برای نگه داری وسایل و غنائم دزدان دریایی استفاده می شده است و محل رفت و آمد دزدان دریایی بوده است،البته مطالعات دقیق تاریخی در این مکان انجام نشده است و بیشتر به حدس و گمان شباهت دارد ولی به دلیل موقعیت بسیار خوب این جزیره ی کوچک برای دزدان دریایی احتمال صحت این فرضیه زیاد است.

بسیار ممنون که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید،اگر مطالب این مقاله برای شما مفید بود ما را به دوستان خود نیز معرفی کنید و اگر همچنان به دونبال دیدنی های شهر آنتالیا هستید به شما پیشنهاد می کنیم مقاله غار کارائین آنتالیا را نیز مطالعه بفرمایید.

جزیره موش آنتالیا

تلگرام-شرکت

۱ دیدگاه

بخش نظرات بسته شده است ..