18

تیر
1401

جزیره کلئوپاترا مارماریس

ارسال شده توسط: لارک360/ 25

جزیره کلئوپاترا مارماریس یکی از تفریحات در منطقه مارماریس است که بسیار دیدینی است.

جزیره کلئوپاترا مارماریس یک جزیره ساحلی از شن ها و ماسه های صاف و سفید ابریشمی است. این شن و ماسه سبب شده است که این جزیره در موقعیت توریستی ویژه ای قرار بگیرد. این جزیره بسیار نزدیک به مارماریس است. این شن ها از صدف های خالی شده ، میلیون ها سال پیش ، بوجود آمده اند. این ماسه ها بسیار کوچک و براق هستند. این ساحل توسط دولت کنترل می شود ، زیرا مدت زمان زیادی برای تشکیل این ماسه ها گذشته است و هیچ کس اجازه ندارد وقتی ساحل را ترک می کند از ماسه ها با خود ببرد،همچنین کسی اجازه پهن کردن حوله خود را روی شن ها ندارد. عموما این ساحل شنی مملو از صدف‌های ریزی است که بسیار شبیه به شن هستند. این شن‌ها آنقدر متحیرکننده هستند که با قدم زدن روی آنها به نظر می‌رسد روی ابرها راه می‌روید. درست شبیه به بهشت است،پابرهنه روی شن‌ها قدم بزنید و تازه آن موقع این حس را درک خواهید کرد. این نوع شن در هیچ کجای دیگری در دنیا پیدا نمی‌شود. حتی باور برخی بر این است که این شن‌ها مجدد مانند خودشان را تولید می‌کنند. اگر می خواهید برای تفریح به ترکیه سفر کنید ، تور جزیره کلئوپاترا مارماریس را فراموش نکنید ، کلئوپاترا بخشی از مجمع‌الجزایری است که به فاصله بسیار نزدیکی از مارماریس ترکیه قرار دارند.

 

ساحل-جزیره-کلوئپاترا-مارماریس

موقعیت جزیره کلئوپاترا مارماریس

افسانه جزیره کلئوپاترا

یک داستان در مورد این ساحل بر اساس ملکه کلئوپاترا و مارک آنتونی معشوق ، وجود دارد. براساس این داستان جزیره کلئوپاترا مارماریس محل ملاقات ملکه کلئوپاترا و مارک آنتونی ، عاشق او بود. کلئوپاترا می خواست این جزیره منزوی را به بهشت مخفی خود را تبدیل کند. اعتقاد براین است که مارک آنتونی شن و ماسه های سفید را از مصر برای سورپرایز او آورده است. شن و ماسه جزیره شگفت انگیز است ، راه رفتن روی آن مانند راه رفتن بر روی ابرها است. این شن و ماسه ها می تواند هر جای دیگری در جهان یافت می شود. باور دیگر این است که این شن و ماسه خود را بازتولید می کند.

 

شن-و-ماسه-ساحل-جزیره-کلوئپاترا-مارماریس

تور جزیره

برای رفتن به تور جزیره کلئوپاترا مارماریس در ابتدا باید به حدود 30 دقیقه ( از طریق حومه ). به سمت خلیج ” گلیبولو ” حرکت  کنید و از آنجا می توانید با یک قایق سفر به یاد ماندنی تان را آغاز کنید. قبل از اینکه به جزیره کلئوپاترا مارماریس برسید از دیدن آب های زرق و برق دار خلیج ،شگفت زده خواهید شد و می توانید شنا کنید. ناهارتان را در قایق  میل خواهید کرد، بعد از ناهار به جزیره کلئوپاترا مارماریس خواهید رسید. در جزیره حدود سه ساعت استراحت خواهید داشت که می توانید حمام آفتاب بگیرید و شنا کنید. سپس از سالن آمفی تئاتر ، معبد ، دیوار باستانی رومی ها ، دیدن خواهید کرد حتما با تور مارماریس سفر کنید و از دیدن جزیره کلئوپاترا مارماریس لذت ببرید.

بسیار ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر درباره جاذبه های مارماریس مقاله قلعه و موزه مارماریس را نیز مطالعه کنید.

با ما1

تلگرام-شرکت