23

خرداد
1401

دهکده ببک استانبول

ارسال شده توسط: لارک360/ 22 ۰

دهکده ببک استانبول کجاست و مشخصات آن

استانبول یکی از محبوب ترین شهرهای توریستی است که در تمام فصول سال مسافران زیادی قصد سفر به این شهر را دارند، جشنواره های خرید و جاذبه های دیدنی هر کدام به عنوان یک قطب گردشگری در این شهر عمل می کنند. همانطور که گفتیم جاذبه های زیادی در این شهر وجود که یکی از آن ها محله ی ببک در استانبول می باشد، این منطقه چشم انداز بی نظیری را از تنگه ی بسفر به بازدیدکنندگان می دهد. مسافران محترم میتوانند در تور استانبول از دهکده ببک استانبول دیدن کنند. همانطور که گفتیم محله ی ببک در استانبول یکی از محله های تاریخی و قدیمی در این شهر ترکیه ای است که چشم انداز بی نظیری را تنگه بسفر به شما ارائه می دهد،این محله یکی از بهترین جاهایی است که می‌توانید برای گشت ‌وگذار و خوردن یک غذای خوب بروید. ببک (bebek) محله ای در محدوده و مدیریت منطقه ای بشیکتاش است که در سواحل اروپایی بسفر قرار گرفت است و چندین محله ی دیگر آن را نیز احاطه کرده اند که به ترتیب نام آن ها «آرناووتکوی»، «اتیلر» و «روملی هیساری» می باشد.

 

نمایی-زیبا-از-دهکده-ببک-استانبول

موقعیت دهکده ببک استانبول

محله ببک

زمانی که استانبول توسط «فاتیح» فتح شد، دهکده ببک استانبول یک روستای کوچک ماهیگیران یونانی بود و قدمت دهکده ببک استانبول به قرن ها پیش باز می گردد. نکته ای که جالب است درباره ی دهکده ببک استانبول بدانید این است که فلسفه ی دقیقی درباره اینکه نام دهکده ببک استانبول و محله از کجا آمده نیز وجود ندارد و تنها ترجمه ای از کلمه ببک که به معنای کودک می شود از آن در کتب تاریخی وجود دارد. این نام به گفته ی برخی از کارشناسان به موقعیت جذاب محله در تنگه‌ی بسفر اشاره می‌کند که خلیج عمیق و آرام و چشم‌اندازی گسترده بر هر دو جهت بسفر دارد. دهکده ببک استانبول از زیبایی های بی نظیری برخوردار است که توجه عده ی زیادی از افراد را به خود جلب کرده است، به طوری که در ۱۹ اشراف عثمانی در این محله خانه های ییلاقی و کاخ های تابستانی بسیاری ساخنند اما متاسفانه در طول تاریخی این خانه ها از بین رفتند. از بهترین نمونه‌هایی که باقی مانده است، می‌توان به «کنسول‌گری مصر» اشاره کرد. این عمارت سفید رنگ هنر نوین، در اواخر قرن ۱۹ تکمیل شد و آخرین خدیو مصر دستور ساخت آن را داده بود. دهکده ببک استانبول یک منطقه ی مسکونی محسوب می شود که تحت حکومت امپراطوری عثمانی بوده و این روزهای زندگی با تمام شور و نشاط خودش در آن جریان دارد؛ جمعیت این محله نشان ‌گر جامعه‌ ی متنوع زمان خود است و این امر هنوز هم در معماری تاریخی و سازه‌های معاصر آن مشهود است.

 

 

ببک-استانبول

پارک شهری ببک

بدون اغراق یکی از زیباترین پارک‌های شهری استانبول است که با وسعت 8800 متری‌اش در این منطقه زیبا دلبری می‌کند و در طول صد سال قدمتش پارک محبوب محلی‌های استانبول بوده است. پوشش گیاهی زیبا و گل‌های رنگارنگ و متنوع در کنار درختان کهن و صد ساله ترکیب جذابی را خلق کرده است و قدم زدن دهکده ببک استانبول می‌تواند به خاطره‌ای دلشنین بدل شود.

خرید در محله ببک

اگر عاشق دنیای مد و خرید انواع تی‌رشرت‌ها، شلوارها و دیگر پوشاک هستید،خبر خوبی برای شما داریم. برند TRU یکی از اصلی‌ترین شعب خود را در این محله دایر کرده و شما می‌توانید بروزترین اجناس آن را با قیمت‌های نسبتا ارزان تهیه کنید.

بسیار ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جاذبه های استانبول می توانید مقاله مسجد سلیمانیه استانبول را نیز مطالعه کنید.

دهکده ببک استانبول

تلگرام-شرکت

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید