24

خرداد
1401

دهکده چیرالی آنتالیا

ارسال شده توسط: لارک360/ 20

دهکده چیرالی یکی از بهترین جاذبه های آنتالیا می باشد که در جنوب غربی آنتالیا در منطقه کمر واقع شده است.

سالانه میلیونها توریست داخلی و خارجی به منطقه کمر رفته و از دهکده چیرالی آنتالیا دیدن می کنند نرسیده به کمر به دهکده ای انبوه از درختان لیمو و انار می رسید، اینجا همان دهکده ساحلی چیرالی است. این منطقه علاوه بر جنبه توریستی، دارای مزارع زیبا و کشاورزی پر رونقی می باشد. ساحل خلوت، بزرگ و زیبایی دارد که برای شنا کاملا ایده آل است. دهکده چیرالی آنتالیا دارای حدود ۳٫۵ کیلومتر ساحل جدا از هم است و یکی دیگر از دیدنی های این منطقه،راه لیسیان ست که در پارک ملی الیمپوس قرار دارد که می توان با رفتن به چیرالی از این مکان نیز دیدن کرد. در نزدیکی چیرالی ، رودخانه ها و نهرهای زیبا و بکری وجود دارد که زیبایی این منطقه را دوچندان کرده و هرساله افراد زیادی که به آنتالیا سفر کرده اند برای دیدن دهکده چیرالی آنتالیا راهی جنوب غربی این استان می شوند تا از زیبایی های این مکان استفاده کنند و همچنین گردشگران برای خوردن غذا و استراحت می توانند به رستورن ها و اقامتگاه های اطراف این دهکده بروند.

 

نمایی-از-دهکده-چیرالی-آنتالیا

موقعیت دهکده چیرالی آنتالیا

درباره دهکده چیرالی آنتالیا

در نزدیکی دهکده چیرالی آنتالیا دریچه های گاز دائمی  وجود دارد که برای گردشگران بسیار جذاب است. در مسیر ساحل ، کافه های برای صرف نوشیدنی و قهوه وجود دارد و میتوانید طول آفتاب را در این ساحل مدیترانه تجربه کنید و لذت ببرید. اگر مبدا حرکت شما از کمر باشد ، با اتومبیل حدود یکساعت در راه خواهید بود تا به این روستای زیبا برسید. نام این منطقه به معنای دیوار بلندی که جلوی ورود سیل به داخل روستا را می گیرد نام گذاری شده است ،این منطقه دارای هتل های لوکس و مجلل ، کافه های مختلف ، رستوران های متعدد ، ویرانه های تاریخی روستا و بازار های زیبا نیز می باشد که مکان مناسبی بری اقامت در آنتالیا به شمار می رود. ساحل آن مملو از سنگ ریزه است و ماسه ای نیست. برای کودکانی که عاشق ماسه بازی در کنار دریا هستند اصلا مناسب نیست.

آب و هوای چیرالی

این منطقه آب و هوای معتدلی دارد و تابستان آن به نسبت طولانی تر است. معمولا در تور آنتالیا برنامه ای برای سفر به این ساحل و دهکده زیبا ندارید، برای سفر به این دهکده باید خودتان برنامه ریزی کنید.

راه های رسیدن به دهکده چیرالی آنتالیا

در مسیر رسیدن به این دهکده از لیسیان در پارک ملی الیمپوس گذر میکنید که یکی دیگر از جاذبه های اطراف این دهکده است. اگر از سمت کمر به دهکده چیرالی آنتالیا حرکت میکنید تفرییا یک ساعت در راه خواهید بود اگر قصد رفتن به دهکده چیرالی آنتالیا را دارید به سمت جنوب غربی استان آنتالیا حرکت کنید.

بسیار ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید و امیدواریم توانسته باشیم تا اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار داده باشیم همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جاذبه های گردشگری آنتالیا پیشنهاد میکنیم مقاله پارک یاووز اوزجان آنتالیا را نیز مطالعه بفرمایید.

با ما1

تلگرام-شرکت