18

اردیبهشت
1401

شهر پریه نه کوش آداسی

ارسال شده توسط: لارک360/ 17 ۱

شهر پریه نه کوش آداسی در 40 کیلومتری جنوبی این شهر قرار دارد 

مربوط به دوران هلنیستی است، دارای مناظر کوهستانی فوق العاده ای است. در ۴۰ کیلومتری جنوب شهر بندری کوش آداسی خرابه های از یک شهر باستانی قرار دارد شهر کوش آداسی افزون بر اینکه یک شهر بندری است و از جاذبه های گردشگری طبیعی بسیار زیادی برخوردار می باشد دارای مناطقی  تاریخی نیز است. منطقه غرب ترکیه دارای مکان های تاریخی زیادی است که یکی از آنها شهر پریه نه کوش آداسی است. در منطقه غربی ترکیه از دیرباز حکومت های زیادی و اقوام و نژاد های گوناگونی زندگی می کرده اند و حکومت های خودشان را در شهر پریه نه کوش آداسی می داشتند، از هزاران سال پیش در این منطقه شهرهایی ساخته شده است که اکنون تنها خرابه هایی از آنها باقی مانده خرابه هایی که نشان دهنده عظمت تمدن آن مردم و همچنین و رونق شهرهای آنها می باشد شهر پیره نه کوش آداسی هم یکی از این شهرها است که نشان دهنده اوج تمدن در آن زمان بوده است. 

موقعیت شهر پریه نه کوش آداسی

درباره شهر پریه نه 

شهر پریه نه کوش آداسی در تور کوش آداسی بازمانده از امپراتوری روم شرقی است که بیشتر از دو هزار و سیصد سال پیش در این منطقه حکمرانی کرده‌است شهر پیره نه دقیقا شبیه شهرهایی است که در جاهای دیگر ساخته می شده است. شهر پریه نه کوش آداسی که در جنوب شهر کوش آداسی در منطقه ای بسیار زیبا که دارای مناظره کوهستانی بسیار زیبا و دیدنی است از این رو  این منطقه هم از نظر طبیعی دارای جذابیتهای گردشگری است و هم از نظر تاریخی. شهر پریه نه کوش آداسی برای عکاسی جای بسیار مناسبی است و گردشگران می توانند عکس های خوبی را به یادگار برای خود بگیرند، بخش‌های مختلف شهر تاریخی پیره نه هر کدام به تنهایی می‌توانند جاذبه گردشگری خاصی باشند که هزاران نفر برای دیدن آن ها به این منطقه بیایند شهر پریه نه کوش آداسی یک لنگرگاه تاریخی به شمار می رود در این شهر معبد بزرگی وجود دارد این معبد که به نام آتنا هست مربوط به دوره هلنیستی است که بسیار دیدنی و جذاب می باشد که می توانید از آن دیدن کنید و لذت ببرید. 

 

نمایی-از-شهر-پریه-نه-کوش-آداسی

معبد آتنا در شهر پریه نه کوش آداسی

معبد ها در زمان قدیم مرکز حکومت به شمار می رفته است و هر چقدر که این معبد بزرگتر بود نشان دهنده عظمت و بزرگی حکومت مستقر در آن منطقه به شمار می رفت معبد آتنا واقع در شهر پریه نه کوش آداسی  یکی از بزرگترین معبد ها از دوران باستان به یادگار مانده است. بزرگی این معبد نشان می دهد که حکومتی که در آن زمان یعنی زمان ساخته معبد آتنا در شهر پریه نه کوش آداسی مستقر بوده است یکی از حکومت های ثروتمند منطقه به شمار می رفته است هنوز ستون‌های بسیار بزرگ این معبد که از جنس سنگ می باشد سرپا است و می تواند ذهن بینندگان را به دوران های گذشته و شکوه و عظمت دوران های گذشته این شهر می‌برد. شهر پریه نه کوش آداسی مطمئناً یکی از شهرهای بسیار پر جمعیت در زمان خودش بوده است این مطلب را می توان از سالن آمفی تئاتر این شهر فهمید این تئاتر بسیار بزرگ گنجایش ۶۵۰۰ بیننده را داشته است این آمفی تئاتر بگونه ای طراحی شده است که اگر بازیگر در گوشه ای از صحنه گفتار خود را حتی به صورت زمزمه کردن گفته باشد تمام تماشاگر ها صدای او را به خوبی می شنوند. تمام تماشاگر هایی که در این آمفی تئاتر نشسته باشند می‌توانند همه بازیگران تئاتر را به خوبی ببیند و هیچ صحنه ای به خاطر ازدحام جمعیت نادیده نمی‌شود که این خود بر علم و دانش آن زمان دلالت میکند.

 

پریه-نه

جاذبه های شهر

در شهر پریه نه کوش آداسی آثار دیدنی زیادی وجود دارد که از دوره های گذشته به یادگار مانده است. طراحی کلاسیک یونانی در جای‌جای این شهر کهن به خوبی به چشم می آید و این شهر را به موزه‌ای از از آثار تاریخی گذشته تمدن یونان تبدیل نموده است. شهرها و حتی تمدن ها هر چقدر هم که بزرگ باشند پس از مدتی بر اثر جنگ ها و یا عوامل طبیعی از بین می رود این شهر باستانی هم از این قاعده مستثنا نبوده استپ در نزدیکی شهر پریه نه کوش آداسی رودخانه بسیار بزرگ به نام میندر وجود دارد که در قرن دوم بعد از میلاد رسوب کردن گل و لای این رودخانه که بر اثر سیلاب به این شهر وارد شده بود باعث اضمحلال و از رونق افتادن این شهر بزرگ و زیبا شده به طوری که از آن زمان تا اکنون هیچ کس در شهر پریه نه کوش آداسی زندگی نمی کرده است.

بسیار ممنون که تا به انتهای این مقاله با ما همراه بودید و امیدواریم اطلاعات خوبی را در اختیارتان قرار داده باشیم،همچنین لازم به ذکر است می توانید برای دیدن دیگر جاذبه های گردشگری در کوش آداسی و کسب اطلاعات بیشتر مقاله شهر میلتوس کوش آداسی را نیز مطالعه کنید.

شهر پریه نه کوش آداسی

تلگرام-شرکت

۱ دیدگاه

بخش نظرات بسته شده است ..