20

اردیبهشت
1401

غار زئوس کوش آداسی

ارسال شده توسط: لارک360/ 21

غار زئوس کوش آداسی یک غار نمایشگاهی در کوش آداسی می باشد

که در قسمت غربی ترکیه و در استان آیدین واقع شده است. غار زئوس کوش آداسی در 200 متری غرب ورودی پارک ملی و در شبه جزیره ی دیلک قرار گرفته است. غار زئوس کوش آداسی دارای 20 متر مسیر سنگی و لغزنده است و دهانه ی غار توسط گیاهان و درختان پوشانده شده است. برای رفتن به این غار از ناحیه مرکزی کوش آداسی، می توانید از دولموش استفاده کنید. غار زئوس کوش آداسی روزانه صدها بازدیدکننده را به خود جذب می کند. پنهان بودن غار با درختان و گیاهان باعث شده است که این غار بسیار مرموز و رازآلود به نظر برسد. یک درخت آرزو در دهانه ی ورودی غار وجود دارد؛ مردم بر این باورند که با بستن روبان به این درخت، به رویاهای خود دست پیدا می کنند، آب درخشان و عمیق این غار،مانند یک استخر منحصر به فرد است که می توانید در آن شنا کنید. آب گودال در طول فصل تابستان سرد و در فصل زمستان گرم است و برای گردشگران تور کوش آداسی و محلی ها از محبوبیت زیادی برخوردار است.

 

نمایی -از-غار-زئوس-کوش-آداسی

موقعیت غار زئوس کوش آداسی

درباره غار زئوس

مسیر ورودی  دهانه غار زئوس کوش آداسی حدود ۲۰ متر طولانی لغزنده  به سمت پایین است و دهانه غار از دیدگاه مردم پنهان است زیرا که زیر شاخه درختان گیاهان و گل‌ها پوشیده شده است و از درون محوطه پارک ملی درون غار مشخص نیست. در نتیجه یک گودال تشکیل شده است که از طریق آب جمع شده در این گودال یک رودخانه زیرزمینی تشکیل می‌شود این مکان تاریخی به شکل سیستم یک استخر عمل می‌کند. آب‌های معدنی کربنات رنگ آبی غار با آب شور کوهستان و نمک چسبیده به دیواره غار و کوهستان با هم مخلوط می‌شوند و استخر عمیق همواره توجه بازدید کنندگان محلی و خارجی را در طول سالیان سال برای شنا کردن و حمام در این آب جلب می‌کنند. با توجه به افسانه‌ها و اساطیر یونان باستان زئوس کبیر حاکم المپیاد و آسمان‌ها برای غلبه بر خشم برادر دیگرش پوزیدن حاکم دریاها بعد از اینکه زئوس ایشان را بسیار خشمگین کرده بود به این مکان آمده و در غار زئوس کوش آداسی Zeus cave مخفی شده است. این غار حدود ۱۰ تا ۱۵ متر عمق بین ۱۰ تا ۱۳ متر عرض و ارتفاعی نزدیک ۲۰ متر برای رسیدن به پایین آن دارند. طول کلی غار زئوس Zeus cave کوش اداسی ۳۴۸ متر بوده که یک قاره افقی و خشک است و سالن را تشکیل می‌دهد، ستون‌های به صورت عمود  دیوار کنار هم قرار گرفته است در تمامی درو دیوار غار زئوس کوش آداسی مواد معدنی غنی از جمله استالاکتیت و استالاگمیت وجود دارد.

 

غار-زئوس

مسیر دسترسی به غار

برای بازدید از غار زئوس کوش آداسی بهتر است با تورهای جیپ سافاری همراه شوید؛مسیر تورجیپ سافاری به طور معمول پارک ملی پنینشولا است و بازدید از این غار نیز در برنامه قرار دارد. محل قرار گیری غار زئوس کوش آداسی 200 متر با درب اصلی پارک ملی فاصله دارد. قابل ذکر است که غارهایی مشابه با این غار در سواحل لبنان نیز وجود دارد.

بسیار ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید و امیدواریم مطالب فوق برایتان جالب بوده باشد همچنین اگر می خواهید با دیگر جاذبه های گردشگری در دنیا آشنا شوید می توانید مقاله آکواریوم لاست چمبرز دبی را نیز مطالعه کنید. 

غار زئوس کوش آداسی

تلگرام-شرکت