22

تیر
1401

قلعه بدروم ترکیه

ارسال شده توسط: لارک360/ 31

قلعه بدروم ترکیه یکی از مهمترین و شناخته ترین بناهای تاریخی این شهر است که به عنوان نماد شهر بدروم نیز شناخته می شود.

این قلعه در قرن پانزدهم میلادی اخته شده است و می توانید در تور بدروم به این مقصد از آن دیدن کنید و از آن لذت ببرید. قلعه بدروم ترکیه که در جنوب غربی ترکیه در شهر بدروم واقع شده است توسط تیمارگر شوالیه ساخته شد و به همین دلیل به نام قلعه سنت پیترز هم معروف است در بازدید از این قلعه به حال و هوای تاریخی جنگ های ترکان سلجوقی بر می گردید در دوران عثمانی با اضافه کردن یک مناره به کلیسای داخل آن، این کلیسا به یک مسجد تغییر کاربری داد. این قلعه که در سال 1595به عنوان زندان مورد استفاده قرار می گرفت امروزه به صورت موزه در آمده است. ساخت قلعه بدروم ترکیه در سال 1402 آغاز شد؛ امروز نیز برج های این قلعه پس از سال ها بازسازی، مجددا درخشش خود را بر فراز نواحی جنوب غربی ترکیه بازیافته اند. یکی از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی شگفت انگیزی که قصد داریم در این پست به شما معرفی کنیم،قلعه زیبا و تاریخی بدروم (Bodrum Castle) است؛ پس با ما در این سفر مجازی به قلعه بدروم ترکیه همراه باشید. در تور بدروم این جاذبه گردشگری را از دست ندهید.

 

نمایی-از-قلعه-بدروم-ترکیه

موقعیت قلعه بدروم ترکیه

تاریخ قلعه

در حقیقت داستان شهر تاریخی بدروم با قلعه بدروم ترکیه شروع می‌شود. قلعه بدروم ترکیه یکی از میراث تاریخی جذابی است که در کنار بندرگاه بدروم سکنا گزیده است. این قلعه در سال 1402 توسط شوالیه‌های سنت جان یا شوالیه‌های هوسپیتالر (Knights Hospitaller) بنا شد و با نام قلعه سنت پیتر نیز شناخته می‌شود. با این قلعه شگفت انگیز با معاری زیبای خود دارای چهار برج بلند است که به عنوان برج‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و ایتالیایی شناخته می‌شوند؛این چهار کشور در حقیقت مسئول ساخت این بنا بودند. این چهار ملت ساخت قلعه را در سال 1437 تکمیل کردند و امپراتوری عثمانی در سال 1522 این قلعه را فتح کرد. همینطور که به شهر نزدیکتر می‌شوید منظره باشکوه و زیبای قلعه در کنار اسکله در آبهای نیلگون اژه شما را خود جذب خواهد کرد. این قلعه به عنوان یکی از معروفترین و تاثیرگذارترین جاذبه های توریستی بدروم شناخته می‌شود و مهمترین و بزرگترین موزه یعنی موزه باستان شناسی زیر آب (Museum of Underwater Archaeology) را در خود جای داده است. در عمل، در بازدید از قلعه بدروم ترکیه با یک تیر دو نشان می‌زنید و از این موزه زیر آب نیز دیدن خواهید کرد.

 

قلعه-بدروم

موزه باستان شناسی زیر آب در قلعه بدروم 

موزه باستان شناسی زیر آب در داخل دیوارهای قطور قلعه بدورم ترکیه قرار دارد که مجموعه‌ای از لوازم بازمانده از کشتی‌های غرق شده مانند آمفورا را در خود جای داده است. این موزه با عتیقه‌های باستانی خود از عصر برنز، در اصل نماد شهر بدروم است. این موزه پر رمز و راز در سال 1964 تاسیس شد. بدون شک قدم زدن در این موزه شما را حیرت زده خواهد کرد با دیدن آن به این مسئله پی خواهید برد که چرا قلعه تاریخی بدروم به تنهایی ارزش بسیار زیادی برای این شهر دارد. پس در سفر به بدروم این موزه تاریخی را نباید از دست دهید.

 

موزه-قلعه-بدروم-ترکیه

داخل قلعه 

داخل حیاط قلعه جای فوق العاده‌ای برای آرامش گرفتن و استراحت است. قبل از ورود به داخل بنای قلعه و موزه می‌توانید کمی در محیط باز استراحت و قهوه گرمی را نوش جان کنید. فضای حیاط معمولا آرام و دور از هیاهو و شلوغی خیابان‌ها و صدای ماشین‌ها است. کافه این قلعه انوع قهوه‌ها، چای، آب میوه‌های متنوع و آب جو خنک سرو می‌کند در حیاط داخلی نیز یک کافه دیگر وجود دارد که گردشگران می‌توانند انواع میان وعده‌ها و نوشیدنی‌ها را میل کنند. سکوت و آرامش این قلعه به قدری برای در این فضا عمیق و دوست داشتنی است که شما می‌توانید بدون توجه به گذشت زمان ساعت‌ها بدون گفتن کلامی در آن بنشینید و در رویاهای شیرین خود غوطه ور شوید. طاووس و پرندگان مختلفی در اطراف حیاط داخلی وجود دارند و تماشای آنها نیز می‌تواند بسیار لذت بخش باشد. یک باغچه کوچک هم در این حیاط وجود دارد که در آن شما می‌توانید بسیاری از انواع گیاهان بومی و درختان دافنه و خرزهره را مشاهده کنید. نمای قلعه بدروم ترکیه در شب با نور پردازی فوق العاده‌اش بسیار زیبت و دلنشین است.

از اینکه تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید بسیار ممنونیم،لازم به ذکر است می توانید برای مشاهده دیگر جاذبه های بدروم مقاله موزه هنرهای زکی مورن بدروم را مطالعه کنید. 

با ما1

تلگرام-شرکت