13

تیر
1401

منطقه دالیان مارماریس

ارسال شده توسط: لارک360/ 19

منطقه دالیان مارماریس در ایالت Muğla بین مناطق مشهور مارماریس و فتحیه در ساحل جنوب غربی اورتاکا واقع شده است.

شهرت بین‌المللی دالیان از سال 1987 آغاز شد، زمانی که برخی شرکت‌های ساخت و ساز تصمیم گرفتند در این منطقه یک هتل لوکس نزدیک ساحل iztuzu ،محل تخم‌ریزی گونه‌های در خطر انقراض لاک‌پشت دریایی بسازند. این تصمیم با اعتراضات گسترده فعالان بین‌المللی محیط زیست مانند جون هیماف،پیتر گوتنر، نرگس یازکان، لی‌لی ونیزلوس و کیت کوربت روبه‌رو شد،مسئله زمانی اوج گرفت که دیوید بلایمی نویسنده و فعال محیط زیست معروف از کمپین اعتراض به ساخت هتل حمایت کرد، بالاخره پروژه با دستور پرنس فیلیپ برای مدتی متوقف شد و در سال 1988 این ساحل و زمین‌های حومه آن رسماً منطقه حفاظت شده اعلام شدند. بالای رودخانه و در دامنه تپه‌ها، کنده‌کاری‌های بیرونی  مقبره های سنگی لیکیه (400 سال پیش از میلاد) قابل مشاهده هستند. خرابه‌های شهر تجاری باستانی کائونوس اندکی بالاتر در مسیر رودخانه قرار دارد. جنوب منطقه دالیان مارماریس در ساحل مدیترانه، ساحل İztuzu نزدیک به روستایی به همین نام قرار دارد. این روستای ساحلی به عنوان محلی مطلوب برای آفتاب‌ گرفتن و شنا مشهور است.

 

دالیان-مارماریس

موقعیت منطقه دالیان مارماریس

مسیر رفت و آمد و تردد به منطقه

در منطقه دالیان مارماریس سرویس‌های رفت و آمد قایق و مینی بوس به ساحل به طور مرتب برقرار است. بازدیدکنندگان باید به علائم چوبی محل لانه‌سازی لاک‌پشت‌ها توجه کنند. مناظر زیبایی در مسیر جاده هستند، به ویژه نمای چشم‌نواز دریاچه سُلُنقُر. در سال 2008 ساحل izutzu  به عنوان یک ساحل دوستدار محیط زیست،برنده جایزه بهترین فضای باز (اروپا) مجله تایمز شد. در سال 2011 سایت ارزیابی تعطیلات هلندی Zoover سواحل دالیان و Iztuzu را به عنوان بهترین سواحل گردشگری اروپا برگزید. امروزه این شهر یک مرکز گردشگری معروف بشمار رفته که با طبیعت زیبا و مقبره پادشاهان لیکیان که در صخره ها تراشیده شده است توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب می کند. همچنین در منطقه دالیان مارماریس یکی از دلایل شهرت این منطقه وجود مناطق طبیعی است. این منابع شامل حوضچه های آب دارای سولفور می باشد که به صورت گل و لجن ته نشین شده است. آن طور که در افسانه ها آمده آب و گل طبی حاوی اکسیر جوانی است و می تواند در بهبود برخی از بیماریهای پوستی مفید باشد. شما در همراهی با تور مارماریس تحت تاثیر محیط قرار خواهید گرفت. جایی که می توانید زندگی چند میلیون ساله لاک پشتهای غول پیکر معروف کارتا – کارتا را بر روی زمین از نزدیک مشاهده کنید و از منطقه دالیان مارماریس لذت ببرید.

بسیار ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دیدنی های منطقه مقاله پارک آبی آتلانتیس مارماریس را نیز مطالعه کنید.

منطقه دالیان مارماریس

تلگرام-شرکت