28

اردیبهشت
1401

موزه باستان شناسی آنتالیا

ارسال شده توسط: لارک360/ 19 ۳

موزه باستان شناسی آنتالیا یکی دیگر از جاذبه های گردشگری آنتالیا می باشد که می توانید در این مطلب با آن آشنا شوید.

موزه باستان‌ شناسی آنتالیا یکی از مهم ترین موزه های کشور ترکیه و در حقیقت پرطرفدارترین موزه ترکیه به شمار می رود. آثار باقی مانده از کل منطقه آنتالیا و مناطق اطراف آن در این موزه به نمایش گذاشته شده است. گچ ‌بری‌ ها و مجسمه‌های کشف شده از شهر قدیمی پرگه نگهداری می شوند. جالبه بدونید که آنتالیا دارای ثروتمند ترین گنجینه های طبیعی و تاریخی ترکیه است. نواحی لیکیا،پامفیلیا و سلیشیا مشمول این استان می باشند که تمام تاریخ از آثار ” tlıe  ” اولین انسان را می توان در این جا یافت. موزه باستان شناسی آنتالیا به لحاظ ارزشمندی آثار بعد از موزه های استانبول و آنکارا است. در حقیقت مشهورترین موزه در آنتالیا و همچنین ترکیه است که به موزه آنتالیا نیز معروف است. برای بازدید از موزه باستان شناسی آنتالیا باید یک روز کامل را به آن اختصاص دهید. موزه باستان شناسی آنتالیا 13 تالار نمایشگاهی مختلف که آثارعصر حجر ،عصر برنز و سنگ ، دوره کلاسیک که  یونان و رم باستان را شامل می شود. دوره بیزانس ، دوره سلجوقی ترک و دوره عثمانی نیز در لین موزه یافت می شود. یک گالری سرباز برای دیدن دارد و مطمئن باشید که این زمانی که می گدارید ارزشش را دارد.

 

موزه-آنتالیا

موقعیت موزه باستان شناسی آنتالیا

تاریخ و معماری موزه‌ آنتالیا

موزه‌ باستان‌ شناسی آنتالیا در دوران جنگ جهانی اول توسط سلیمان فریک در سال 1922 ساخته شد. مساحت موزه باستان‌ شناسی آنتالیا در حدود 7000 متر مربع می باشد. در آن 5000 اثر هنری از ” آناتولی ” وجود دارد و در واقع گذشته هزاران ساله آناتولی در یک جا در این جا خلاصه شده است دو دیوار سالن ورودی قبل از سالن های اصلی موزه هستند. 2 پانل های سرامیکی خیلی مهم در اینجا وجود دارد. پانل سمت راست تصویر مسجد یوولی و رویدادهای قرن نوزدهم میلادی قلعه آنتالیا را می توان مشاهده کرد. پانل سمت چپ ، نقشه مناطق و شهرهای باستانی و همین طور نقشه استان فعلی را می بینید. و اینکه موزه آنتالیا یک موزه خاص است که شما می توانید در فضای باز و هوای آزاد به مشاهده گنجینه های آن بپردازید. این موزه همچنین یک مرکز حفاری بین المللی می باشد که در آن خیلی از تحقیقات به وسیله باستان شناسان انجام می شود. آنتالیایی که امروز می بینیم ، در گذشته متشکل از ده ها شهر کوچک یونانی و رومی باستانی مهم بوده است. سایت های باستان شناسی است که در دنیا حرف اول را می زنند. لازم به ذکر است که بهترین ساخته های دست بشر از نقاط مختلف دنیا را در موزه باستان شناسی آنتالیا و یک جا می توانید ببینید. این موزه تاریخ کشور ترکیه را در ادوار مختلف به تصویر می‌کشد. قسمتی دارد که مخصوص بچه‌ها می باشد و امکانات بازی و سرگرمی بچه ها در این بخش فراهم است.

 

نمای-داخلی-موزه-آنتالیا

بخش های مختلف موزه 

موزه باستان شناسی آنتالیا 14 اتاق دارد که درهر کدام از این اتاق ها آثار متفاوتی قرار دارند. در سال 1988 جایزه ویژه انجمن اروپا را دریافت کرد. موزه باستان شناسی آنتالیا یکی از عوامل مهم جذب توریست در ترکیه است. سالانه میلون ها گردشگر را به آنتالیا می کشاند وتا مرکز آنتالیا  1.5 کیلومتر فاصله دارد. مجسمه های گالری های موزه باستان شناسی آنتالیا بوسیله باستانشناس ترکیه ای به نام ” Perge ” کشف شده اند. موزه باستان شناسی آنتالیا از مجموعه ای خاص که متعلق به خدایان از افرودیت تا زئوس تشکیل شده که به تالار خدایان معروف است. در آن مجسمه های هیجان انگیز و زیبای 15 خدای المپین را می توان مشاهده کرد. در موزه باستان شناسی آنتالیا همچنین می توانید صنایع دستی ، لباس های سنتی ،مصنوعات پیش از تاریخ مربوط به غار ” Karian  ” را مشاهده کنید. مجسمه های پیش از کلاسیک مربوط به ” Elmali  ” و فسیل های ماقبل تاریخ را ببینید. در قسمتی از این موزه گنجینه های مربوط به دوره رومی را می توان دید که بسیار غنی هستند.

راه های دسترسی به موزه باستان شناسی آنتالیا

موزه باستان شناسی آنتالیا در 2 کیلومتری غرب منطقه ” Kaleiçi ” قرار دارد و شما می توانید از تراموای ” antik/nostalji tramvay ” که در ” Kale Kapısı ” واقع شده ، استفاده کنید. می توانید به ساحل کنی آلتی که یکی از زیباترین سواحل آنتالیا است ، بروید.

بسیار ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید اگر از این مقاله لذت بردید لطفا مقاله مسجد ایرانیان دبی را نیز مطالعه کنید که یکی از جاذبه های گردشگری در کشور امارات می باشد.

موزه باستان شناسی آنتالیا

تلگرام-شرکت

۳ نظرات

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید