28

خرداد
1401

موزه هنر مدرن استانبول

ارسال شده توسط: لارک360/ 23 ۱

موزه هنر مدرن استانبول با افتتاح در سال ۲۰۰۴، اولین موزه‌ی غیردولتی در ترکیه به‌شمار می‌رود.

این موزه شامل کلکسیون گسترده‌ای از آثار هنری بین‌المللی می‌شود که برای علاقمندان هنر جالب توجه است. موزه هنر مدرن استانبول که به هویت فرهنگی بهای بسیاری می‌دهد، برنامه‌های آموزشی و اجتماعی متعددی را نیز برای بومی‌ها و توریست‌ها برگزار می‌کند. مسافران گرامی در تور استانبول می توانند موزه هنر مدرن استانبول دیدن کنند و لذت ببرند.

موقعیت موزه هنر مدرن استانبول

تاریخچه موزه هنر مدرن استانبول 

موزه استانبول مدرن هم اکنون در محله بی اغلو استانبول قرار دارد ولی در آینده ای نزدیک به ساختمان جدید خود در کاراکوی  استانبول نقل مکان خواهد کرد. موزه هنر مدرن استانبول از بخش های مختلفی چون گالری (عکس و تابلو)، سینما، رستوران، فروشگاه و کتابخانه تشکیل شده است. هر سال رویداد های فرهنگی و هنری بسیاری در این مکان برگزار می شود. همچنین مقامات بالا رتبه تحصیلی کشور برنامه های آموزشی مهمی را برای دانش آموزان مدارس سرتاسر کشور جهت بازدید از موزه در نظر گرفته اند.

 

درب-موزه-هنر-مدرن-استانبول

کتابخانه موزه

موزه هنر مدرن استانبول (İstanbul Modern) منابع مهمی در زمینه هنر زیبا و معاصر در اختیار محققان قرار می دهد. کتابخانه موزه به طور مرتب در حال گسترش است و هم اکنون با بیش از ۱۱ هزار نسخه کتاب به زبان ترکی و خارجی از مجموعه های بزرگ کتابداری کشور محسوب می شود، کتابخانه از طریق همکاری و رد و بدل کتاب، مجلات و کاتالوگ با اشخاص، گالری ها و موزه های هنری داخل و خارج از کشور لیست کتابخانه خود را توسعه می بخشد.

بیشترین تمرکز کتابخانه به شرح زیر می باشد:

تاریخ هنر معاصر،معماری،سینما،عکاسی،موزه داری و مدیریت هنری،هنرهای تجسمی،ویدئو، رسانه جدید، هنرهای نمایشی

 

کتابخانه-موزه-هنر-مدرن-استانبول

فیلم های مستقل 

موزه هنر مدرن استانبول برنامه های متنوعی در سالن سینما خود در نظر گرفته است. این موزه هر ماه یک یا دو فیلم مستقل با همکاری فیلم سازان ترک و جهان پخش می کند. اکران فیلم روز های شنبه، یک شنبه و پنج شنبه صورت می گیرد، همچنین با فستیوال ها و موسسه های فرهنگی کشور های مختلف برای نمایش در سینمای آن ها همکاری می کند. سینمای موزه هنر مدرن استانبول در برنامه «دیداری با کارگردانان»، هر ماه از فیلم سازان معاصر ترک دعوت به عمل می آورد تا با اکران سری کامل فیلم های خود، به گفتگو درباره ی هویت بصری و ایده های خلاقانه فیلم بپردازند. در رویدادی دیگر، این سینما بر روی آثار یک کارگردان خارجی پیشگام در سطح جهان تمرکز کرده و فیلم های ساخته شده توسط وی را اکران می کند و آن ها را مورد نقد و بررسی قرار می دهند. هر سال در ماه ژانویه برنامه «فیلم های خارجی اسکار»، منتخبی از فیلم های خارجی نامزد اسکار آن سال را به نمایش عموم در می آورند. لطفا توجه داشته باشید که برای حضور در اکران فیلم، باید بلیت خود را از درب ورودی موزه خریداری کنید. به دلیل ظرفیت صندلی های موجود در سینما، تعداد محدودی بلیط برای هر سانس ارائه می شود. بلیت ها فقط در روز اکران ارائه شده و صرفا مختص یک فیلم هستند. هزینه بلیت ورود به سینما ۲۰ لیر ترکیه می باشد. لطفاً حداقل ۵ دقیقه قبل از شروع نمایش، به جایگاه صندلی های خود بیایید. در صورت تاخیر صندلی های خالی برای بازدید کنندگان منتظر در صف داده خواهد شد.

چیزهای دیگر در موزه 

موزه هنر مدرن استانبول در سواحل بسفر واقع شده است و دارای نمای خیره کننده ای در سراسر تنگه تا آسیا است که می توانید از کافه و رستوران مدرن استانبول که دارای منوی بین المللی مناسب و نوشیدنی ها است بهترین لذت را ببرید،بسیاری از آثار هنری مدرن استانبول را می توان به صورت پوستر در فروشگاه مدرن استانبول بازتولید کرد، همچنین طیف گسترده ای از اشیاء طراحی وجود دارد،از جواهرات گرفته تا تی شرت ها تا روکش های آیفون که هدایا و سوغاتی های بی نظیری را تهیه می کنند. در سینما می تواند از تماشای فیلم های arthouse در سینمای مدرن استانبول لذت ببرید.

بسیار ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید و امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جاذبه های گردشگری استانبول مقاله مسجد تکلی مهمت پاشا را نیز مطالعه کنید.

موزه هنر مدرن استانبول

تلگرام-شرکت

۱ دیدگاه

بخش نظرات بسته شده است ..