جزیره خرگوش بدروم

ارسال شده توسط: لارک360/ 31

جزیره خرگوش بدروم یکی از جاذبه های گردشگری منطقه اژه می باشد که بسیار زیباست

جزیره خرگوش بدروم یک جزیره آرام و دوست داشتنی با ظاهری شبیه به خرگوش است

این جزیره از جاذبه‌های مهم توریستی بدروم به حساب می‌آید. این جزیره دارای نقاط منحصر به فرد و زیبا و با خرابه‌های باستان‌شناسی است. علت نامگذاری این جزیره فراوانی خرگوش وحشی در جزیره است. جزایر  فراوانی در کشور ترکیه وجود دارد که یکی از معروف ترین آنها جزیره خرگوش بدروم است. جزیره خرگوش بدروم دارای نقاط منحصر به فرد و زیبا و با خرابه‌های باستان‌شناسی می باشد جزیره خرگوش، جزیره ای زیبا گنجانده شده در برنامه های تور بدروم است که توسط خلیج Gumusluk ، محاصره شده است. این جزیره یکی از نقاط مقصد ضروری است که شما باید با طبیعت بی نظیر و غروب خورشید بی نظیر، آن را در فهرست مکان های بازدید خود قرار دهید. با پیاده روی از جاده پادشاه در دریا از شهر باستانی میندوس می توانید به جزیره برسید. جزیره خرگوش ، که در آن می توانید یک زمان دلپذیر و آرام داشته باشید،با قدم زدن از دریا می توانید به این مکان برسید و این یک تجربه تفریحی به شما می بخشد. برای رسیدن به ساحل زیبای این جزیره نیاز به 1.5 کیلومتر پیاده روی از شهر باستانی میندوس است و با رسیدن به این ساحل یک تجربه کاملاً متفاوت از ساحلی زیبا را خواهید دید. شما اگر در هنگام بازدید از این منطقه به اطراف خود توجه کنید ، با خرگوش های بسیار زیبا و با مزه مواجه میشوید.

 

جزیره-خرگوش

موقعیت جزیره خرگوش بدروم

روایتی از این جزیره زیبا

در روایات گفته می شود که آرتمیسیا “وارد دریا شده است” و موسیوس پادشاه هالیکارناس دستور داده است که این جاده را برای  تماشای غروب آفتاب با دوست دختر خود در جزیره خرگوش بسازند. طبق یک شایعه دیگر؛ از این دیوارهای صخره ای  به عنوان موج شکن و دروازه استفاده شده است. نتایج حفاری های شهر میندوس؛ از دوران باستان جوان ، محراب به شکل “U” پیدا شد که متعلق به آپولو Arkhegetes از قرن ششم قبل از مسیح است و در شواهد ادیان بت پرست قدمت 4 قرن بعد از مسیح پیدا شد. جزیره خرگوش بدروم در گذشته میزبان خرگوش های زیادی بوده که از بین رفته و یا تعداد آنها کم شده و امروزه در یک پروژه بزرگ انواع خرگوش ها در این جزیره در حال گردآوری هستند. جزیره خرگوش بدروم که نام خود را از خرگوش ها گرفته و دارای تاریخ 2.500 ساله است ،به دلیل کاوش ها خرگوش های خود را از دست دادند. وجود این خرگوش ها در جزیره مهم و حیاتی است زیرا جزیره نام و هویت خود را از خرگوش گرفته از این رو پروژه بزرگ جمع آوری خرگوش ها در این جزیره در حال اجرا شدن است در اطراف جزیره خرگوش بدروم هتل های مجهز و چند ستاره زیادی با امکانات فوق العاده برای گردشگران تور بدروم ارزان وجود دارد که می توانند در آنها به استراحت پرداخته و  با فراغ بال از زیبایی های جزیره لذت ببرند.

 

نمایی-از-جزیره-خرگوش

 

بسیار ممنون که تا انتها با ما همراه بودید همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دیدنی های بدروم مقاله بهترین مراکز خرید منطقه بدروم را نیز مطالعه کنید.

با ما1

تلگرام-شرکت

آرامگاه هالیکارناسوس بدروم

ارسال شده توسط: لارک360/ 24

آرامگاه هالیکارناسوس بدروم یکی از جاذبه های گردشگری بدروم و تاریخی در ترکیه می باشد

آرامگاه هالیکارناسوس بدروم این قطعات استوانه‌ای باستانی و خرده‌سنگ‌های پیرامون آنها زمانی یکی از عجائب هفتگانه جهان باستان بودند.

آرامگاه مائسولوس در هالیکارناسوس (نام باستانی بدروم) توسط معمار پیتئوس به عنوان منزلگاه ابدی شاه مائسلوس (353 – 376 پیش از میلاد) بنا شد. این بنای شگفت‌انگیز با برج‌هایی به ارتفاع 44 متر و با کتیبه‌های خارق‌العاده و تندیس‌هایی از معروف‌ترین خدایان یونانی آن زمان تزئین شده است. گذشته از آسیب‌های فراوان ناشی از زلزله‌ها در طول قرن‌های متمادی،این شوالیه‌های هاسپیتالرز بودند که این بنا را از بین بردند و از سنگ‌های آن برای ساخت قلعه سنت پیتر استفاده کردند. این محوطه تاریخی در میان یک باغ زیبا و آرام ارزش یک بار دیدن را دارد. به علاوه در محوطه یک مدل کوچک از آرامگاه اصلی نیز بنا شده است. آرامگاه هالیکارناسوس بدروم یا مقبره ماسولوس یکی دیگر از عجایب باستانی و هفتگانه است که در میان سال های ۳۵۰تا ۳۵۳ پیش از میلاد در شهر باستانی هالیکارناسوس و منطقه ای در ترکیه کنونی بنا شد. جالب است بدانید این آرامگاه برای یکی از ساتراپ های ( فرمانداران ) هخامنشی به نام ماسولوس و به فرمان همسرش آرتمیس ساخته شده است. آرامگاه هالیکارناسوس بدروم از مرمر و به ارتفاع ۴۵ متر ساخته شد که از هر چهار طرف نیز مزین به نقوش برجسته و مجسمه هایی چشمگیر بود. تزئین هر ضلع توسط یکی از مجسمه سازان مشهور یونانی آن زمان صورت گرفته بود. آرامگاه هالیکارناسوس بدروم که آخرین بازمانده از عجایب هفتگانه جهان باستان بود،در اثر زلزله های متعدد در طی قرن های ۱۲ و ۱۵ از بین رفت. هم اکنون بقایایی از این آرامگاه در شهر بودروم ترکیه موجود است. در تور بدروم ارزان قیمت به آرامگاه هالیکارناسوس بدروم سر بزنید و لذت ببرید

 

نمایی-از-آرامگاه-هالیکارناسوس-بدروم

موقعیت آرامگاه هالیکارناسوس بدروم

آشنایی بیش تر با ماسولوس 

در دوره باشکوه امپراتوری هخامنشی وسعت سرزمین ایران بسیار زیاد بود،طوری که از شرق تا نزدیکی هند و از سمت غرب نیز تمام کشور ترکیه امروزی را در بر داشت. فرمانروایی بر چنین کشور پهناوری، می طلبید که کشور را به بخش های بزرگی به نام ساتراپی یا خَشثْرَپاون تقسیم کنند. هر ساتراپی که به معنای شهربانی می باشد، همان کارکرد استان امروزی را داشت و به گونه ای بود که درون هر ساتراپی، مردمانی با فرهنگ و آداب و رسوم مشترک به چشم می خوردند. فرمانروایی این ساتراپی ها، به عهده ساتراپ ها یا استانداران هر یک از این بخش ها بود. این فرمانداران اغلب از مردم همان منطقه بودند و روشی سلطنتی در انتقال قدرت و حکومت داشتند و مالوسوس نیز یکی از همین ساتراپ ها بود. هکاتامنوس (پدر ماسولوس)، در سال ۳۹۰ پیش از میلاد، در مرز غربی امپراتوری هخامنشی یکی از فرماندهان قدرتمند حکومت پارس محسوب می شد او در سال ۳۷۰ ق.م از دنیا رفت و فرمانروایی منطقه به دست پسرش، ماسولوس افتاد در یونان باستان چنین رسم بود که براداران و خواهران به عقد یک دیگر در می آمدند و ماسولوس نیز با خواهر خود، آرتمیس ازدواج کرده بود. ماسولوس منطقه تحت فرمان خود را از سمت جنوب غربی تا آناتولی گسترش داد و در کنار ملکه خویش، آرتمیس، ۲۴ سال بر این شهر حکمرانی کرد. گرچه نژاد ماسولوس به مردم محلی و تُرک ها باز می گشت،اما به زبان یونانی سخن می گفت و راه و سبک زندگی یونانی را می پسندید. این علاقه به حدی بود که شهرهای بسیاری نیز در کناره ساحل با معماری یونانی بنا کرد. پس از چندی ماسولوس تصمیم به ایجاد پایتخت جدیدی گرفت و برای این کار شهر هالیکارناسوس را انتخاب کرد و اینگوته شد که آرامگاه هالیکارناسوس بدروم در این منطقه شکل گرفت

آرتمیس

ماسولوس و آرتمیس بخش عمده مالیات های دریافتی خود را بر روی آبادانی شهر هالیکارناسوس هزینه کردند و تندیس ها، معابد و ساختمان های مرمرین بسیاری در شهر پدید آوردند. ماسالوس در سال ۳۵۳ ق.م از دنیا رفت و آرتمیس برای حکمرانی شهر، دست تنها باقی ماند از آن جا که ماسالوس ساتراپی هخامنشی و عضوی از سلطنت قدرتمند پدرش بود،بنای مقبره ای شکوهمند را برای خودش تدارک دیده و احتمالا ساخت آن را پیش از فوتش آغاز کرده بود. پس از فوت ماسولوس، ساخت مقبره و ادامه پروژه به عهده خواهران و برادرانش خصوصا آرتمیس افتاد از آن جا که مقبره ماسولوس بسیار زیبا و چشمگیر بود، پس از پایان ساختش بسیار مشهور شد و نام آن برای دیگر مقبره های زیبا و باشکوه الهام بخش شد. پوسانیاس، نویسنده و جغرافیدان یونانی می گوید مردم آن زمان مقبره هالیکارناسوس را یکی از عجایب جهان می دانستند و به همین دلیل بود که بعد از آن تمامی مقبرهای باشکوه خود را به نام ماسولوس نامگذاری می کردند. آرتمیس تنها دو سال پس از فوت همسرش زندگی کرد و خاکستر هر دوی آن ها درون گلدان های مخصوص و در مقبره نیمه تمام هالیکارناسوس گذاشته شد. پس از آن نیز در طی مراسمی آیینی و به عنوان قربانی، بدن تعداد زیادی از حیونات مرده را بر روی پله های منتهی به مقبره گذاشتند،سپس پلکان مقبره با سنگ ها و قلوه سنگ های بسیاری پر شدند تا دسترسی به مقبره را ببندند بنا بر گزارش های مورخ و فیلسوفی یونانی به نام پلینیوس، صنعتگران و هنرمندان از ساخت مقبره نیمه تمام دست نکشیدند و حتی پس از مرگ حامیان مالی خود، تصمیم به ادامه کار گرفتند.

 

هالیکارناسوس

بقایای مقبره هالیکارناسوس در بودروم ترکیه

تحقیقات باستانشناسی و شرح مفصل و پر جزئیات مورخین باستانی تصویر روشنی از آرامگاه هالیکارناسوس بدروم در دست نیست. بنا دارای زیربنای چهارگوشی به ابعاد 30 در 40 متر بوده و جایگاه مخصوص سلطنتی پلکان دار که زوایای آن با مجسمه هایی تزئین شده بر روی آن قرار گرفته بوده است. اتاق آرامگاه و تابوت مرمرین با طلا تزئین شده و با ستونهای ایونیک محاصره شده بوده است. سقف هرمی شکل مزین به مجسمه های متعدد بر روی ردیف ستونها قرار داشته است. نوک آرامگاه هالیکارناسوس بدروم با مجسمه یک ارابه که توسط چهار اسب کشیده میشده، آراسته شده بوه است. ارتفاع کلی آرامگاه هالیکارناسوس بدروم حدود 45 متر محاسبه شده که از این مقدار، 20 متر مربوط به جایگاه مخصوص، 12 متر برای ستونها، 7 متر سقف هرمی و 6 متر مربوط به مجسمه ارابه بوده است. زیبایی این مقبره نه تنها به خاطر خود بنا که به دلیل وجود مجسمه هایی است که طبقات مختلف آنرا آراسته اند. در میان این مجسمه ها دهها مجسمه در اندازه طبیعی و همچنین بسیار کوچکتر و بزرگتر،از انسان، شیر، اسب و حیوانات دیگر ذر آرامگاه هالیکارناسوس بدروم به چشم میخورد. چهار هنرمند برجسته دوران، بریاکسیس Bryaxis، لئوکارس Leochares، اسکوپاس Scopas و تیموتئوس Timotheus، چهار طرف این بنای آرامگاه هالیکارناسوس بدروم را تزئین کرده اند. آرامگاه هالیکارناسوس بدروم به دلیل اینکه به خدایان یونان قدیم تقدیم نشده، جایگاه بسیار ویژه ای در تاریخ دارد.

بسیار ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید همچنین می توانید برای دیدن دیگر جاذبه های بدروم مقاله برترین ساحل های بدروم را نیز مطالعه کنید.

آرامگاه-هالیکارناسوس-بدروم

تلگرام-شرکت

قلعه بدروم ترکیه

ارسال شده توسط: لارک360/ 27

قلعه بدروم ترکیه یکی از جاذبه های گردشگری ترکیه می باشد

قلعه بدروم ترکیه یکی از مهمترین و شناخته ترین بناهای تاریخی این شهر است که به عنوان نماد شهر بدروم نیز شناخته می شود.

این قلعه در قرن پانزدهم میلادی اخته شده است و می توانید در تور بدروم به این مقصد از آن دیدن کنید و از آن لذت ببرید. قلعه بدروم ترکیه که در جنوب غربی ترکیه در شهر بدروم واقع شده است توسط تیمارگر شوالیه ساخته شد و به همین دلیل به نام قلعه سنت پیترز هم معروف است در بازدید از این قلعه به حال و هوای تاریخی جنگ های ترکان سلجوقی بر می گردید در دوران عثمانی با اضافه کردن یک مناره به کلیسای داخل آن، این کلیسا به یک مسجد تغییر کاربری داد. این قلعه که در سال 1595به عنوان زندان مورد استفاده قرار می گرفت امروزه به صورت موزه در آمده است. ساخت قلعه بدروم ترکیه در سال 1402 آغاز شد؛ امروز نیز برج های این قلعه پس از سال ها بازسازی، مجددا درخشش خود را بر فراز نواحی جنوب غربی ترکیه بازیافته اند. یکی از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی شگفت انگیزی که قصد داریم در این پست به شما معرفی کنیم،قلعه زیبا و تاریخی بدروم (Bodrum Castle) است؛ پس با ما در این سفر مجازی به قلعه بدروم ترکیه همراه باشید. در تور بدروم این جاذبه گردشگری را از دست ندهید.

 

نمایی-از-قلعه-بدروم-ترکیه

موقعیت قلعه بدروم ترکیه

تاریخ قلعه

در حقیقت داستان شهر تاریخی بدروم با قلعه بدروم ترکیه شروع می‌شود. قلعه بدروم ترکیه یکی از میراث تاریخی جذابی است که در کنار بندرگاه بدروم سکنا گزیده است. این قلعه در سال 1402 توسط شوالیه‌های سنت جان یا شوالیه‌های هوسپیتالر (Knights Hospitaller) بنا شد و با نام قلعه سنت پیتر نیز شناخته می‌شود. با این قلعه شگفت انگیز با معاری زیبای خود دارای چهار برج بلند است که به عنوان برج‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و ایتالیایی شناخته می‌شوند؛این چهار کشور در حقیقت مسئول ساخت این بنا بودند. این چهار ملت ساخت قلعه را در سال 1437 تکمیل کردند و امپراتوری عثمانی در سال 1522 این قلعه را فتح کرد. همینطور که به شهر نزدیکتر می‌شوید منظره باشکوه و زیبای قلعه در کنار اسکله در آبهای نیلگون اژه شما را خود جذب خواهد کرد. این قلعه به عنوان یکی از معروفترین و تاثیرگذارترین جاذبه های توریستی بدروم شناخته می‌شود و مهمترین و بزرگترین موزه یعنی موزه باستان شناسی زیر آب (Museum of Underwater Archaeology) را در خود جای داده است. در عمل، در بازدید از قلعه بدروم ترکیه با یک تیر دو نشان می‌زنید و از این موزه زیر آب نیز دیدن خواهید کرد.

 

قلعه-بدروم

موزه باستان شناسی زیر آب در قلعه بدروم 

موزه باستان شناسی زیر آب در داخل دیوارهای قطور قلعه بدورم ترکیه قرار دارد که مجموعه‌ای از لوازم بازمانده از کشتی‌های غرق شده مانند آمفورا را در خود جای داده است. این موزه با عتیقه‌های باستانی خود از عصر برنز، در اصل نماد شهر بدروم است. این موزه پر رمز و راز در سال 1964 تاسیس شد. بدون شک قدم زدن در این موزه شما را حیرت زده خواهد کرد با دیدن آن به این مسئله پی خواهید برد که چرا قلعه تاریخی بدروم به تنهایی ارزش بسیار زیادی برای این شهر دارد. پس در سفر به بدروم این موزه تاریخی را نباید از دست دهید.

 

موزه-قلعه-بدروم-ترکیه

داخل قلعه 

داخل حیاط قلعه جای فوق العاده‌ای برای آرامش گرفتن و استراحت است. قبل از ورود به داخل بنای قلعه و موزه می‌توانید کمی در محیط باز استراحت و قهوه گرمی را نوش جان کنید. فضای حیاط معمولا آرام و دور از هیاهو و شلوغی خیابان‌ها و صدای ماشین‌ها است. کافه این قلعه انوع قهوه‌ها، چای، آب میوه‌های متنوع و آب جو خنک سرو می‌کند در حیاط داخلی نیز یک کافه دیگر وجود دارد که گردشگران می‌توانند انواع میان وعده‌ها و نوشیدنی‌ها را میل کنند. سکوت و آرامش این قلعه به قدری برای در این فضا عمیق و دوست داشتنی است که شما می‌توانید بدون توجه به گذشت زمان ساعت‌ها بدون گفتن کلامی در آن بنشینید و در رویاهای شیرین خود غوطه ور شوید. طاووس و پرندگان مختلفی در اطراف حیاط داخلی وجود دارند و تماشای آنها نیز می‌تواند بسیار لذت بخش باشد. یک باغچه کوچک هم در این حیاط وجود دارد که در آن شما می‌توانید بسیاری از انواع گیاهان بومی و درختان دافنه و خرزهره را مشاهده کنید. نمای قلعه بدروم ترکیه در شب با نور پردازی فوق العاده‌اش بسیار زیبت و دلنشین است.

از اینکه تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید بسیار ممنونیم،لازم به ذکر است می توانید برای مشاهده دیگر جاذبه های بدروم مقاله موزه هنرهای زکی مورن بدروم را مطالعه کنید. 

با ما1

تلگرام-شرکت

موزه هنرهای زکی مورن بدروم

ارسال شده توسط: لارک360/ 27 ۱

موزه هنرهای زکی مورن بدروم یکی از جاذبه های گردشگری منطقه اژه می باشد

موزه هنرهای زکی مورن برای ادای احترام به زکی مورن، خواننده، آهنگساز و بازیگر مشهور ترکی بنا شد.

موزه هنرهای زکی مورن بدروم در آخرین محل اقامت این هنرمند قبل از مرگش واقع شده است. او به خاطر ایجاد تحولی در موسیقی ترکی شهرت یافت. موزه هنرهای زکی مورن بدروم شامل بسیاری از آثار شخصی، اطلاعات، کالاها و یادبودهایی از کارهای برجسته او است که نحوه تاثیرگذاری مورن در موسیقی معاصر ترکی را نشان می‌دهد. به جرات می توان گفت که یکی از مهمترین چهره های هنری در کشور ترکیه،موزه هنرهای زکی مورن بدروم می باشد که در منطقه اژه قرار دارد. زکی مورن ، خواننده و آهنگساز و بازیگر معروف در کشور ترکیه بوده است که نزدیک به 20 سال است از دنیا رفته است. وی بعد از حمله قبلی که در سال 1980میلادی پشت سر گذاشت،برای داشتن یک زندگی آرام به شهر بدروم نقل مکان کرد. در موزه می‌توانید از برخی لباس‌ها، وسایل شخصی او و آلبوم‌ها و آثار هنری‌اش دیدن کنید. چون این موزه در واقع خانه ی زکی مورن بود، فرصت مناسبی است تا چهره ی واقعی خانه های سنتی بدروم، معماری محلی و دکوراسیون کلاسیک داخلی ترکیه را از این طریق کشف کنید. موزه، شامل وسایل شخصی مورن، لباس های سنتی ترکی با رنگ ها و طراحی های جذاب،طرح هایش و حتی برخی از نامه های طرفداران وی در این خانه ی زیبا نمایش داده می شود. این موزه همچنین دارای یک باغ با منظره ی عالی به جزیره ی کارا و دریای اژه می باشد.

 

موزه-هنرهای-زکی-مورن-بدروم

موقعیت موزه هنرهای زکی مورن بدروم

فعالیت هنری مورن

وی از سال ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ در دپارتمان هنرهای زیبای شهر استانبول درشاخه هنرهای زینتی مشغول به تحصیل بود و به صورت موازی فعالیت خود را در حرفه موسیقی  (نوازندگی ، خوانندگی ،آهنگ سازی ) را آغاز کرد. بعد از گذشت یک سال در ۱۹۵۱اولین آلبوم خود را منتشر کرد. که با استقبال بی نظیری روربرو شد در اتفاقی به سابقه زکی مورن به صورت مدام خواننده رادیو استانبول شد. در سال ۱۹۵۵ اولین آلبوم پرفروشش به نام (Gold Record) انتشاریافت. زکی مورن توانست در چهل و پنجمین سال زندگی حرفه‌ای خود حدود ششصد آهنگ ضبط نماید. در تور بدروم ارزان حتما به موزه هنرهای زکی مورن بدروم بروید و خاطره سازی کنید.

 

ورودی-موزه-هنرهای-زکی-مورن-بدروم

لقب زکی مورن

از او به عنوان “خورشید” موسیقی کلاسیک” ترکیه و همچنین با نام لقب”پاشا” یاد می‌شود. برای سال‌های طولانی او به عنوان “هنرمند سال” انتخاب شده‌است. در دهه شصت و هفتاد میلادی بسیاری از آهنگهای مورن در یونان آمریکا، آلمان و ایران منتشر شده‌است. مورن با نوشتن مجموعه ای به نام (Bıldırcın Yağmuru  باران بلدرچین)در سال 1965 یک بار دیگر هنر خود در شاعری را به طرفدارانش عرضه کرد. به همچنین او در 18 فیلم سینمایی به بازیگری و آهنگسازی پرداخت. اسامی برخی از آثار وی : Senede Bir Gün تو نیز روزی، Pırlanta الماس ۱و2و 3 ، Hatıra خاطره، Sükse پیروزی، Ayrıldık İşte جدا شدیم آخر و … زکی مورن هرگز تمایلی به داشتن همسر نداشت . نحوه زندگی و تمایلات جنسی او تا زمان حیاتش همیشه مورد سوال بود در دهه ۵۰  میلادی با طرز لباس پوشیدن و رفتارش در روی صحنه ها شوق و توجه مردم را همیشه به سوی خود معطوف. او هرگز صحبتی در مورد گرایش جنسی خود نکرد. در بدروم خیابانی به نام این هنرمند بزرگ ثبت شده است. همه این خاطرات را می توانید در موزه هنرهای زکی مورن بدروم پیدا کنیذ و لذت ببرید.

بسیار ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید همچنین می توانید مقاله برترین ساحل های بدروم را نیز مطالعه کنید.

با ما1

تلگرام-شرکت

بهترین مراکز خرید منطقه بدروم

ارسال شده توسط: لارک360/ 23 ۴

بهترین مراکز خرید منطقه بدروم یکی از قسمت های هیجان انگیز سفر مخصوصا برای خانم ها می باشد

بهترین مراکز خرید منطقه بدروم و اطلاعات درباره آنها

بدروم به عنوان یک شهر خاص توریستی و تفریحی، آنقدر جاذبه دارد که هر کسی برای خرید تور بدروم، دلیلی داشته باشد. اما افراد زیادی هستند که یکی از دلایل اصلی سفرشان به بدروم،خرید باشد و جای تعجب هم نیست چون این شهر به اندازه ای مرکز خریدهای متنوع دارد که نه تنها اصلا کمبودی از این نظر احساس نمی کنید،بلکه حتی وقت نمی کنید به همه ی آنها سر بزنید! ما پیشنهاد می کنیم حتما حتما در سفر به بدروم، خرید از این مکان ها را از دست ندهید. با این وجود، بهترین مراکز خرید منطقه بدروم و جز برترین مراکز خرید بدروم و سرتاسر ترکیه هستند. 

بهترین مراکز خرید منطقه بدروم

مرکز خرید پالمارینا 

مرکز خرید پالمارینا در بدروم تا اندازه ای خوب است که با جرات می توان گفت پالمارینا بود که تجربه ی خرید در بدروم را کاملا تغییر داد و جزء بهترین مراکز خرید منطقه بدروم است پالمارینا در مجموع دارای ۵۳ فروشگاه است که در آن انواع وسایل از وسایل دکوری خانه گرفته تا لباس، لوازم بهداشتی و تکنولوژی ارائه می شود. می توانید بعد از یک خرید خوب از برندهایی که دوست دارید،در رستوران بین المللی آن غذایتان را میل کنید و خستگی را از تنتان به در ببرید.

 

مرکز-خرید-پالمارینا-بهترین-مراکز-خرید-منطقه-بدروم 

مرکز خرید میدتون

یکی دیگر از بهترین مراکز خرید منطقه بدروم که می خواهیم به شما معرفی کنیم،مرکز خرید میدتون است که در محله ی سرزنده ی ارتاکنت قرار گرفته است. میدتون تنها مرکز خرید سرپوشیده ی بدروم محسوب می شود و امکاناتی مثل سینما، سوپر مارکت و پارکینگ در آن وجود دارد،علاوه بر این، وجود ۱۱۰ فروشگاه در میدتون باعث می شود تا هر آنچه که به دنبال آن هستید را بتوانید پیدا کنید. بومی های بدروم مرکز خرید میدتون که یکی از بهترین مراکز خرید منطقه بدروم است را بسیار دوست دارند چون در آن تعداد زیادی رستوران و مرکزهای فرهنگی مثل گالری و مرکزهای تئاتری وجود دارد و همین موضوع باعث می شود تا میدتون فقط یک مرکز خرید معمولی نباشد و کاربری چندگانه داشته باشد.

 

مرکز-خرید-میدتون-بهترین-مراکز-خرید-منطقه-بدروم

مرکز خرید اوسیس 

مرکز خرید اوسیس، یکی دیگر از بهترین مراکز خرید منطقه بدروم و اولین مرکز خرید بدروم بود که به خاطر تلفیق معماری شرقی و غربی،درختان نخل و خرما، تالاب های نیلوفر آبی و کاکتوس های منحصر بفرد ۴۵ ساله اش، مورد توجه قرار گرفت. در ساخت این مرکز سعی شده تا از بازارهای محلی بدروم الهام گرفته شود و اتفاقا در آن تلفیقی از فروشگاه های محلی و بین المللی هم وجود دارد وجود چند سینما و رستوران، یکی دیگر از امکانات اوسیس است وجود زمین بازی کودکان در این مرکز خرید آن را به جایی ایده ال بری خانواده ها تبدیل کرده و باعث شده تا به عنوان یکی از بهترین مراکز خرید منطقه بدروم شناخته شود. در این مرکز تجاری به طور مرتب، رویدادهای فرهنگی و هنری متعددی برگزار می‌شود. بخش فرهنگی و تفریحی آن، معماری خاصی دارد و در مجموع، معماری این مجموعه تلیفقی از شرق و غرب است و البته با معماری رایج بدروم، تناسب دارد.

این مرکز از چند بخش تشکیل شده ‌است

بخش Show Area بخش مرکزی مجموعه است و مرکز تفریحی و فرهنگی در آن قرار دارد. بسیاری از مراسم سنتی ازدواج و قرارهای ملاقات، اینجا برپا می‌شود. بخش Stone Courtyard با طاق‌های زیبا و معماری کلاسیک آناتولی، فضایی جذاب و دوست‌داشتنی دارد. بخش Square Courtyard در واقع فودکورت این مجموعه است. در آن می‌توانید بهترین رستوران‌ها و کافه‌های شهر را ببینید. 

 

مرکز-خرید-اوسیس 

مرکز خرید اونیو بدروم

مرکز خرید اونیو که آن هم از بهترین مراکز خرید منطقه بدروم می باشد و این مرکز خرید در می 2013 میلادی فعالیت خود را آغاز کرده است و به نوعی مرکز نوپایی بوده و جزو مراکز خرید مجهز و مدرن این شهر هم بشمار می رود ؛مسلما یکی از بخش های سفر به بدروم خرید و تهیه سوغات برای عزیزان و خانوادتان است و مرکز خرید اونیو گزینه ای ایده آل و عالی جهت تهیه البسه ترک و سوغات مورد نظر شما می باشد و اینکه این مرکز خرید شامل 50 مغازه ، رستوران های متنوع، کافی شاپ، فضای بازی کودکان،سینما، سالن بیلیارد، بولینگ و … جهت تفریح و سرگرمی می باشد که مطمئنا از خرید و گشت و گذار در آن لذت خواهید برد و خاطره ای جالب برایتان می سازد.

 

مرکز-خرید-اونیو-بدروم

مرکز خرید ایکیا بدروم 

یکی از برندهای تاپ در زمینه دکوراسیون منزل، برند سوئدی ایکیا است که در ترکیه و در شهر بدروم نیز یک شعبه بزرگ و بسیار دیدنی دارد. اگر به این مرکز سری بزنید از تماشای مبلمان و لوازم خانه خسته نمی‌شوید. از لوازم تخت و اتاق خواب گرفته تا انواع و اقسام نور و لوستر و وسائل پخت و پز و حتی موارد تزئینی اتاق نشین، اتاق خواب، سرویس بهداشتی و …همه و همه با بهترین کیفیت ساخت و با زیباترین طراحی عرضه می‌شوند. اگر هوادار پر و پا قرص دیزاین دکوراسیون داخلی خانه و اکسسوری لوکس و زیبا برای منزل هستید،قطعا بازدید از بهترین مراکز خرید منطقه بدروم به ویژه ایکیا را در برنامه بدروم‌گردی خود جا دهید.حتی اگر خرید لوازم بزرگ برایتان مقدور نباشد، چیدمان اصولی و هنرمندانه غرفه‌های مختلف،به شما ایده‌های خوبی برای طراحی منزل خودتان به شما هدیه خواهد کرد. این مرکز در کوناجِک، محله مرکزی ای وی ام، بلوار آتا ترک قرار دارد و ساعت کاری آن از 10 صبح تا 9 شب است.

 

مرکز-خرید-ایکیا-بدروم 

مرکز خرید عثمان مینیاتور بدروم

در خرید از گالری زیبای عثمان مینیاتور (Osman miniatures) توجه داشته باشید که هر چیزی که در اینجا ارائه می شود (کوچک یا بزرگ) اصلی نیست. در واقع فقط چند نقاشی که به گونه خاصی نگهداری می شوند و توسط نقاشان سلطان کشیده شده اند اصلی و گرانبها هستند. البته نقاشی های بدل نیز زیبایی خود را دارند و می توانند به محیط خود جلا بدهند. مینیاتورهای اینجا واقعا قابل تحسین هستند، و در نقوش آن می توان هنر ترکی اسلامی را به وفور مشاهده کرد و از بهترین مراکز خرید منطقه بدروم می باشد

 

مرکز-خرید-عثمان-مینیاتور-بدروم

مرکز خرید کوپر ویر

در ترکیه هنوز هم ظروف مسی به صورت سنتی ساخته می شود. این مرکز (Copperware)  یکی از بهترین مراکز خرید منطقه بدروم و معروفترین مراکز فروش ظروف مسی در بودروم است. ترکیه سومین تولید کننده پنبه و یکی از بزرگترین تولید کننده های چرم در جهان است. محصولات ساخته شده از چرم طبیعی و پنبه در این بازار به وفور یافت می شود.

 

مرکز-خرید-کوپر-ویر

مرکز خرید میرچام پیپ در بدروم

استفاده از پیپ در ترکیه به زمان های دور (عصر عثمانی) باز می گردد. در مرکز خرید میرچام پیپ (  بهترین مراکز خرید منطقه بدروم ) می توانید انواع مختلف و متنوعی از پیپ را بیابید. بهترین مراکز خرید بدروم مانند اوسیس، چارشی و لیمان از مهمترین مراکز اجناس مارکدار این شهر محسوب می شود. در Emin Diravaci’s میتوانید صنایع دستی ترکیه و فرشهای قدیمی را ببینید و اگر مایل بودید به قیمت مناسب بخرید.

 

مرکز-خرید-میرچام-پیپ-در-بدروم

بسیار ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید و امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار داده باشیم همچنین می توانید برای دیدن دیگر جاذبه های کشور ترکیه مقاله شهر چشمه ترکیه را نیز مطالعه کنید.

با ما1

تلگرام-شرکت

برترین ساحل های بدروم

ارسال شده توسط: لارک360/ 21 ۳

برترین ساحل های بدروم از جاذبه های گردشگری و به شدت زیبای منطقه بدروم می باشد

برترین ساحل های بدروم  و سفر به این مناطق

برترین ساحل های بدروم به شرح زیر می باشد

ساحل بارداکچی بدروم ( برترین ساحل های بدروم )

بارداکچی ، نزدیکترین ساحل به مرکز شهر بدروم، یک منطقه ی خلیجی دوست داشتنی و کوچک است که دارای یک ساحل شنی و مکانی خصوصی و منحصر به فرد می باشد. این منطقه ی خیره کننده از خط ساحلی ترکیه، نقطه ای ایده آل برای غواصی و غرق در میان ماهی های رنگارنگ شدن است. آب، بسیار تمیز و آرام بوده و شنا کردن برای شما راحت خواهد بود. با تاکسی به راحتی می توانید از مرکز شهر بدروم در عرض چند دقیقه به این ساحل برسید، همچنین می توانید از دولموش (ون) استفاده کنید. چون این ساحل، تنها در حدود 500 متر از بدروم فاصله دارد، بنابراین دسترسی به آن آسان است. ساحل بارداکچی، از برترین ساحل های بدروم و مناسب برای خانواده هایی است که به دنبال آرامش در ساحل هستند و طرفدار فعالیت های در کنار ساحل می باشند. در تور بدروم از برترین ساحل های بدروم دیدن کنید و لذت ببرید.

 

ساحل-بارداکچی-بدروم

ساحل بیتز بدروم در برترین ساحل های بدروم

بیتز، یک ساحل با عمق آب کم و مکانی مناسب برای شنا خانواده ها در بدروم می باشد، به خصوص خانواده هایی که کودک به همراه دارند. ساحل، دارای یکی از بهترین باشگاه های بادبانی در جهان است. به دلیل مکان این ساحل، در بعد از ظهر، شاهد بادهای خنکی خواهید بود که در فصل تابستان، بسیار لذت بخش است. ساحل ماسه ای بیتز، بسیار محبوب توریست ها بوده و بعد از یک پیاده روی کوتاه، بازدیدکنندگان می توانند از دیدن باغ های پرتقالی که کشاورزها در آن به روش سنتی مشغول کار هستند، لذت ببرند. همچنین ساحل دارای تعدادی کافه و رستوران است که چتر آفتاب گیر و صندلی آفتاب دارند و اگر نوشیدنی سفارش دهید، می توانید به رایگان از این صندلی ها استفاده کنید.

 

ساحل-بیتز-بدروم-برترین-ساحل-های-بدروم

ساحل شتر بدروم

ساحل شتر بدروم، یکی از بهترین سواحل شهر و یکی از برترین مکان ها برای شنا محسوب می شود. همچنین سفرهایی دریایی با کشتی های تفریحی نیز از دیگر سرگرمی های ساحل شتر بدروم است. این ساحل با شن های طلایی رنگش، شامل هتل های لوکس،کافه های شلوغ و ورزش های آبی مختلفی می شود. ساحل شتر به عنوان منطقه ای مناسب برای خانواده ها شناخته می شود که دارای آبی آرام و کم موج و امکانات مدرنی می باشد. علت نام شتر بر روی این ساحل این است که امکان شتر سواری در اینجا وجود دارد. شما می توانید در ساحل شتر از شنا کردن، استراحت بر روی شن های ساحلی و خوردن غذا و نوشیدنی لذت ببرید. این ساحل نیز مانند دیگز ساحل های بالا از برترین ساحل های بدروم و منطقه می باشد.

 

ساحل-شتر-بدروم

ساحل کادی کالشی بدروم

کادی کالشی ساحل آرام تر و ساکت تری از بقیه نواحی ساحلی بدروم است و اغلب کسانی که موج سواری دوست دارند، جذب کادی کالشی می شوند. ساحل شنی کادی کالشی بسیار طولانی و زیبا است و یک روستای ساحلی بی نهایت ساکت و بدون هر گونه شلوغی است و اگر طالب سکوت و ارامش هستید حتما کادی کالشی را که از برترین ساحل های بدروم است را برای اقامت در بدروم انتخاب کنید. قابل ذکر است که در این ساحل تفریحی، فقط موج سواری را می توانید امتحان کنید. اگر به سوارکاری علاقه دارید، این باشگاه می تواند جای لذت بخشی برایتان باشد و همچنین شامل رستوران، استخر و امکانات حمام آفتاب می باشد.

 

ساحل-کادی-کالشی-بدروم

ساحل گاماسلاک بدروم

گاماسلاک در سراسر ترکیه به خاطر جزیره خرگوش و رستوران های ماهی کنار دریا اش، معروف و شناخته شده است. این رستوران ها معمولا پاتوق پولدارهای استانبول است که هزینه بالا برایشان مهم نیست. البته کیفیت غذا و خدمات آنها بی نظیر است. در کنار این رستوران های گران، نشمینگاههای ساحلی قرار گرفته اند که عصرهای تابستان خنک و دلچسب اند و کافه لیمو در کنار ساحل یکی از کافه های عالی برای نوشیدن است چون از کافه می توانید مناظر زیبایی از خط ساحلی و حومه شهر را ببینید. لازم به ذکر است تمامیه این سواحل از برترین ساحل های بدروم می باشند.

 

ساحل-گاماسلاک-بدروم-برترین-ساحل-های-بدروم

بسیار ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دیدنی های بدروم مقاله بهترین مراکز خرید منطقه بدروم را نیز مطالعه کنید.

با ما1

تلگرام-شرکت

منطقه گوکسیبل بدروم

ارسال شده توسط: لارک360/ 19

منطقه گوکسیبل بدروم یکی از جاذبه های گردشگری ترکیه و بدروم می باشد که مسافران زیادی به این منطقه سفر می کنند

منطقه گوکسیبل بدروم در شمال غربی شبه جزیره‌ی بدروم و در کرانه‌ی دریای اژه قرار گرفته است.

در حوالی مرکز یالی کاواک، می توانید از قسمت قدیمی منطقه گوکسیبل بدروم دیدن کنید که واقعا در خواب مانده (هیچ پیشرفتی نداشته) و فقط یک مغازه در آن وجود دارد که اقلام اساسی مورد نیاز مردم را می فروشد. خانه حوا خانم واقع در گوکسیبل پاتوق محبوب ترک ها در تعطیلات آخر هفته است و در اینجا صبحانه سنتی روستایی که مواد اولیه آن عمدتا خانگی اند، سرو می شود. عمده محبوبیت و معروفیت این منطقه به خاطر بندری است که کشتی‌ها و قایق‌های لوکس در آن پهلو می‌گیرند و به سراغ اقامتگاه‌های لاکچری این محله می‌روند. البته نزدیکی به اقامتگاه ساحلی گوندوگان نیز در این امر بی‌تاثیر نبوده است.

 

نمایی-از-منطقه-گوکسیبل-بدروم

موقعیت منطقه گوکسیبل بدروم

بهترین زمان بازدید از گوکسیبل 

اگر چه تمام فروشگاه‌ها و اقامتگاه‌های منطقه گوکسیبل بدروم در تمام سال باز هستند،با این همه بهترین و البته شلوغ‌ترین ماه‌ها برای سفر به این بخش از بدروم شبیه به دیگر نقاط شهر- بین ماه‌های می تا اکتبر است. اگر خارج از این ماه‌ها به منطقه گوکسیبل بدروم بروید، اگر چه می‌توانید از طبیعت و بسیاری دیدنی‌های شهر بهره ببرید، اما تجهیزاتی در ساحل برای کرایه کردن نیست و استخرهای روباز هم خالی خواهند بود. در تور بدروم این منطقه دوست داشتنی را از دست ندهید.

 

ساحل-منطقه-گوکسیبل-بدروم

برخی از فعالیت هایی که در گوکسبیل می توانید انجام دهید

دهکده فرهنگ و هنر دیبک لیهان

تنها ده دقیقه با منطقه گوکسیبل بدروم فاصله داشته و در آن سعی شده با بازسازی محیطی شبیه به دوره‌ی عثمانی، مکانی عالی برای ارائه آثار هنرمندان و همچنین نگاه انداختن به برخی تصاویر از بزرگان ترکیه فراهم آورده شده است. در این مکان صنایع دستی آن اطراف و مجموعه‌های هنری نیز به نمایش گذاشته شده است. همچنین شما می‌توانید از بعضی مراکز آن خرید کنید و حتی در آن نهار کاملا سنتی ترکی بخورید.

اقامتگاه و اسپایِ پالمالایف

اگر قرار باشد خود را در سفر مفرح و هیجان انگیز منطقه گوکسیبل بدروم آرام کنید،هیچ جایی بهتر از اسپایِ این اقامتگاه فوق‌العاده نیست. اسپای این مکان دارای حمام سنتی ترک و همچنین خدمات ماساژ و زیبایی پوست و صورت نیز می‌شود. همچنین حمام‌های سم زدایی نیز در آن برپاست که می‌توانید از آن‌ها نیز استفاده کنید.

اجاره‌ی ماشین و گشت زدن در طبیعت اطراف

 البته این کار به درد تمامی شبه جزیره می‌خورد و نه تنها منطقه گوکسیبل بدروم. شما می‌توانید از قلعه بدروم، موزه‌های مختلف و حتی مکان‌هایی اطراف شهر که به دوره‌های پیش از میلاد مسیح بر می‌گردد دیدن کنید بدون اینکه خود را درگیر تاکسی و وسایل نقلیه عمومی کنید. با این حال فراموش نکنید که نیاز به مدارک رانندگی بین‌المللی به این منظور دارید.

نگاهی اجمالی به منطقه گوکسبیل

گوکسیبل منطقه‌ای زیبا در بدروم است که به واسطه بندرگاه و اقامتگاه‌هایش محبوبیت پیدا کرده، اما لایق این محبوبیت نیز هست. مناظر و طبیعت زیبایی در اطراف دارد و مراکز بی‌شماری در فاصله نزدیک به آن قرار دارند. برای گردش‌های آبی و انواع تفریحات ساحلی جایی عالی‌ست و به این خاطر که عموما تنها با بودن در یکی از اقمتگاه‌هایش می‌توانید به امکانات آن دسترسی داشته باشید،کمی آرام‌تر از جاهای شلوغ دیگر بدروم به شمار می‌رود.

بسیار ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید همچنین می توانید برای دیدن دیگر جاذبه های بدروم مقاله برترین ساحل های بدروم را نیز مطالعه کنید.

با ما1

تلگرام-شرکت

روستای گومبت بدروم

ارسال شده توسط: لارک360/ 18

روستای گومبت بدروم یکی از جاذبه های گردشگری بدروم و منطقه اژه می باشد

روستای گومبت بدروم و اطلاعاتی درباره این روستای فوق العاده زیبا

در 2 کیلومتری شهر بدروم روستایی بسیار محبوب برای گردشگران به نام گومبت قرار دارد که در واقع بخشی از شهر بدروم است و بهترین انتخاب برای کسانی که از شلوغی شهر و سرگرمی های تکراری خسته شده اند و می خواهند به جایی خلوت تر بروند. روستای گومبت بدروم که به خاطر رستوران های هندیف مکزیکی و چینی و کافه های شلوغش معروف است و دارای بزرگترین و زیباترین هتل ها و اقامتگاه ها می باشد و گردشگران می توانند با سفر به بدروم و اقامت در این روستا از بهترین امکانات آن که ساحل کم عمق و طولانی برای شنا و انواع و اقسام تفریحات دریایی می باشد، لذت کافی را ببرند. دلیل پرطرفدار بودن این روستا در بین مسافران که در سفرشان به بدروم این نقطه را مقصد خود قرار می دهند، حاکم بودن فضایی آرام، وجود سواحل بسیار زیبا، باغ های بی نظیرو جنگل های انبوه کاج می باشد که بازدید از آن در مدت اقامت توصیه می شود. گومبت یک بهشت پنهان در ترکیه بود که به مرور کشف شد و ارزش زیادی در بین مردم دارد. از تفریحات و سرگرمی هایی که در این منطقه بدروم می توانید به آن بپردازید اسکی روی آب،آفتاب گرفتن در سواحل مملو از چترهای آفتابی زیبا، قایق سواری،ماهیگیری، شنا در آب های زلال و نیلگون و غواصی می باشد. در تور بدروم ارزان حتما به روستای گومبت بدروم سر بزنید و لذت ببرید.

 

ساحل-روستای-گومبت-بدروم

موقعیت روستای گومبت بدروم

درباره گومبت بدروم

روستای گومبت بدروم ساحلی سرزنده و یکی از محبوب‌ترین مقاصد توریستی در ساحل ترکیه در دریای اژه، سه کیلومتر با ساحل معروف بدروم در ایالت موغلا فاصله دارد. گومبت یکی از مقصدهای توریستی اصلی در دریای اژه، به ویژه برای برگزارکنندگان تورهای تعطیلات بریتانیایی است. پیش از آنکه برگزارکنندگان تورهای تعطیلات این منطقه را کشف کنند و بهترین هتل‎ ها، کلوپ‎ها، مراکز خرید و امکانات دیگر توریستی به آن هجوم بیاورند،گومبت یک روستای کوچک و آرام در این خلیج کوچک بهشتی بین کوه‌های پوشیده از کاج و ساحل دریای زمردی بود. روستای گومبت بدروم گمنام یک شبه تبدیل به بهشت صنعت تعطیلات و یکی از مهم‌ترین اقامتگاه‎های توریستی ترکیه شد. این شهرت ناگهانی بی‌دلیل نبود، کیلومترها سواحل ماسه‌ای طلایی،رستوران‌های عالی، امکانات کافی برای ورزش‌های آبی و مناطق امن برای شنا توجه خانواده‌ها و کسانی که به دنبال هیجان و تفریح بودند را به خود جلب کرد. همچنین کسانی که می‌خواستند از ازدحام ساحل مجاور، بدروم، بگریزند و زیر نور آرامبخش آفتاب گومبت استراحت کنند.

 

غواصی-و-قایق-سواری-در-روستای-گومبت-بدروم

تفریحات روستا

مجموعه فوق‌العاده ورزش‌های آبی در روستای گومبت بدروم شامل، موج‎سواری با قایق بادبانی،اسکی روی آب، غواصی با لوله، جت اسکی، پاراسیل، قایق‌های بانانا، قایق‎های پدالی و ماهیگیری با طعمه مصنوعی است که در آن از یک قایق بادی شبیه به قایق بانانا در ابعاد خیلی بزرگتر استفاده می‌شود. نقاط عالی برای غواصی با لوله در آب‌های کم عمق در اطراف گومبت یافت می‌شود. «بیگ ریف» یکی از این نقاط روستای گومبت بدروم است. سطح این صخره مرجانی بزرگ از اسفنج‌های نارنجی، ستاره های دریایی و دیگر انواع سخت پوستان پوشیده شده است و جمعیت عظیمی از انواع ماهی‌های گرمسیری، از ماهی‎های باراکودا گرفته تا طوطی‎ ماهی‎های رنگارنگ، در اطراف آن زندگی می‎کنند. هرکسی، حتی کسانی که تا به حال تجربه غواصی را نداشته‌اند، می‌توانند از اینجا شروع کنند. رفت و آمد به روستای گومبت بدروم و گشتن اطراف آن آسان است، گومبت، بدروم مرکزی و شهرهای اطراف با مینی بوس (دلموش)، تاکسی، موتورسیکلت،دوچرخه یا خودرو (اجاره‌ای) به راحتی در دسترس هستند. دلموش‌ها و تاکسی‎های محلی ارزان‌ترین و راحت‎ترین راه برای گشت و گذار در اطراف شبه‎جزیره بدروم هستند.

بسیار ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید و امیدواریم اطلاعات خوبی را دریافت کرده باشید همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دیدنی های بدروم می توانید مقاله بهترین مراکز خرید منطقه بدروم را نیز مطالعه کنید.

با ما1

تلگرام-شرکت

آمفی تئاتر بدروم

ارسال شده توسط: لارک360/ 21

آمفی تئاتر بدروم یکی از جاذبه های گردشگری و تاریخی منطقه اژه و بدروم می باشد

آمفی تئاتر بدروم  که به قرن چهارم تعلق دارد در سه کیلومتری بدروم قرار گرفته است.

این آمفی تئاتر باشکوه دارای ۱۳۰۰۰ نفر گنجایش بوده ، ساختار بی نظیری دارد و چشم انداز زیبایی اطراف آن را احاطه کرده است. سالن آمفی تئاتر بدروم یک شاهکار معماری است که با سبک کلاسیک یونانی ساخته شده و در زمان پادشاهی شاه ماسولوس طراحی و بنا شده است که در آن دوره تاریخی، محلی برای مبارزات گلادیاتورها بوده و بعد از آن برای نمایش های تئاتر نیز از آن استفاده می شده است که دارای 3 بخش اصلی است. از نکات جالب این است که نام اشخاصی که در ساخت این سازه نقشی داشتند بر روی صندلی های سنگی حک شده و از آنها قدردانی شده است. قلعه سنت پیتر، ایلاند، جزیره کاراآدا و در روز حتی جزیره یونانی کوز از مناظر دیدنی هستند که از آمفی تئاتر بدروم قابل مشاهده هستند. از سال  ۱۹۷۳ این تئاتر باستانی به یک موزه در هوای آزاد تبدیل شده است که اکنون نیز در آن کنسرت، جشنواره ها و فعالیت های فرهنگی برگزار می گردد. در طی حفاری های انجام شده، سن تئاتر از بیرون آورده شده و محل های نشستن نیز ترمیم و باز سازی شده است. آمفی تئاتر بدروم در راستای بزرگراه اصلی تورگوت رئیس قرار دارد و یکی از دیدنی های بدروم و از آثار تاریخی این شهر بشمار می رود. غول های موبایل مثل اریکسون و ترکسل این آمفی تئاتر را بازسازی کرده اند. این آمفی تئاتر در وضعیت خوبی قرار گرفته است و منظره پانورامیک کل شبه جزیره از داخل آن مشهود است. این روزها از این آمفی تئاتر برای برگزاری کنسرت ها ، جشنواره ها و فعالیت های فرهنگی استفاده می شود

 

آمفی-تئاتر

موقعیت آمفی تئاتر بدروم

تاریخ آمفی تئاتر

یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری بدروم، آمفی تئاتر بدروم است. قدمت این بنا به قرن چهارم پیش از میلاد باز می‌گردد و بهترین اثر حفاظت شده تاریخی به جامانده از دوران یونان باستان محسوب می‌شود. در دوران باستان، بدروم با عنوانHalicarnassus of Caria  نامیده می‌شد. یکی از عجایب هفت‌گانه دنیا یعنی آرامگاه Mausolus پادشاه بزرگ یونانی نیز در بدروم قرار دارد. تا قبل از به قدرت رسیدن Mausolus این شهر، شهر کوچکی محسوب می‌شد. او پادشاهی بود که علاقه زیادی به پروژه‌های عظیم و جاه‌طلبانه داشت. او با فراست خود، مشخصات جغرافیایی و طبیعی شهر بدروم را از لحاظ اقتصادی و امنیتی قابل توجّه دانست. به همین خاطر او پایتخت خود را از Mylasa به بدروم تغییر داد. او دستور داد اطراف شهر دیوارهایی عظیم و استوار بنا شود که بقایایی از این دیوارها هنوز در بدروم باقی مانده است. برای تثبیت موقعیت این شهر به عنوان پایتخت، او دستور داد ساکنین شش شهر مجاور به این شهر مهاجرت کنند. او برای تأمین بودجه لازم برای پروژه‌های عظیم خود مالیات سنگین و بعضاً عجیب و غریبی به مردم تحمیل می‌کرد. به عنوان مثال بلندی موها تا روی شانه مجاز بود و افراد با موی بلندتر از آن باید مالیات پرداخت می‌کردند. آمفی تئاتر بدروم نیز یکی از پروژه‌های این پادشاه بود که حتّی در دنیای امروز هم شکوه و عظمت آن ستودنی است. این بنا در دامنه جنوبی کوه Goktepe درست برفراز مرکز شهر بدروم قرار دارد. آمفی تئاتر بدروم یکی از قدیمی‌ترین آمفی‌تئاترهای منطقه آسیای صغیر به شمار می‌رود. در تور بدروم ارزان قیمت حتما به ای جاذبه گردشگری بسیار زیبا وتاریخی سر بزنید.

 

نمایی-از-آمفی-تئاتر-بدروم

درباره تئاتر بدروم

آمفی تئاتر بدروم جزو معدود آمفی‌تئاترهایی است که از سنگ ساخته شده است. این مکان، ابهت و شکوه خاصی دارد به خصوص در زمان غروب آفتاب بسیار تماشایی است. این بنای شگفت انگیز ظرفیت بیش ۱۰۰۰۰ نفر را دارد. تمامی خصوصیات آمفی‌تئاتر‌های متعلق به دوران امپراطوری روم باستان در این بنا دیده می‌شود. پس از حفاری‌های باستان‌شناسی در سال ۱۹۷۳ این منطقه به عنوان یک موزه زنده مورد بهره‌برداری قرار گرفت. یک تیم از باستان شناسان ترکی وظیفه حفاری و بازسازی این بنا را بر عهده داشتند. ساختار آمفی تئاتر بدروم از سه بخش اصلی جایگاه تماشاگران، جایگاه نوازندگان و صحنه نمایش تشکیل شده است. البته تنها بخش کوچکی از آمفی تئاتر بدروم تاکنون سالم باقی مانده است. در حقیقت صحنه نمایش آمفی تئاتر بدروم در طول سالیان متمادی در زیر خاک مدفون شده بود. باستان‌شناسان با انجام حفاری‌های دقیق و طولانی موفق شدند صحنه نمایش را نمایان کنند. برای تجهیز این مکان به عنوان موزه  جایگاه تماشاگران این آمفی‌تئاتر نیز بازسازی شده است. بر فراز آمفی تئاتر بدروم بر بالای تپه‌ها، چندین مقبره سنگی باستانی نیز وجود دارد. این مقبره‌ها نیز متعلق به دوران روم باستان و یونان باستان هستند. امروزه از این مکان برای برگزاری رویدادهای فرهنگی از قبیل کنسرت استفاده می‌شود. تصور این که این مکان، زمانی شاهد جنگ گلادیاتورها بوده است بسیار هیجان‌انگیز است. حتّی اگر از علاقمندان تاریخ و تمدن یونان باستان نباشید ساختار یک آمفی‌تئاتر یونانی شما را مبهوت می‌سازد. به ویژه آن که از بالای جایگاه تماشاگران، تصویر پانورامای خیره‌کننده‌ای از شهر بدروم قابل مشاهده است.

بسیار ممنون که تا انتهای ایم مقاله با ما همراه بودید همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دیدنی های بدروم مقاله بهترین مراکز خرید منطقه بدروم را نیز مطالعه کنید.

با ما1

تلگرام-شرکت

دروازه میندوس بدروم

ارسال شده توسط: لارک360/ 20

دروازه میندوس بدروم یکی از جاذبه های گردشگری کشور ترکیه و در منطقه اژه می باشد

دروازه میندوس بدروم  با طول 7 کیلومتری و قدمتی از قرن 4 تا به امروز دارد

در زمان شاه مائوسووس فرمانده هخامنشی، محافظ شهر باستانی هالیکارناسوس بوده است. دروازه میندوس بدروم که در حال حاضر تنها ویرانه هایی از آن باقی مانده است. شاه ماسئوس همسر ملکه آرتمیس بود که این ملکه به عنوان اولین زن دریانورد ایرانی شهرت داشته است. درست روبه روی دروازه میندوس، خندقی وجود دارد که تعداد زیادی از سپاه اسکندر در موقع حمله  به این محل در سال 334 در آن فرو رفتند. سپاه اسکندر در این محل از سپاه ایران شکست خورد و در نتیجه عقب نشینی کرد. میندوس قسمتی از حوزه کلیسای کاتولیک کاریا و تحت نظارت اسقف آفرودوسیاس محسوب می شد که در قرن 12 یا 13 نام آن در لیست کلانشهرهای مسیحی و توابع آنها به چشم می خورد. اکنون ویرانه های از جمله مقبره‌های پراکنده و تکه های موزائیک باقیمانده از این محل قابل مشاهده است. قابل ذکر است که چندین زلزله منجر به زیر آب رفتن قسمت ساحلی این شهر کهن شده است.

 

نمایی-از-دروازه-میندوس

موقعیت دروازه میندوس بدروم

درباره دروازه

یکی از یافته‌های تاریخی درخشان جهان، دروازه میندوس بدروم آخرین قطعه بازمانده از استحکامات شاه مائوسولوس است که با هفت کیلومتر طول شهر قدیمی هالیکارناسوس را احاطه کرده بودند. شاه ماسئوس همسر ملکه آرتمیس، اولین زن دریانورد ایرانی بود. بقایای پراکنده یک خندق، روبه‌روی دروازه قابل مشاهده است. برای گردشگران کنجکاو، ویرانه‌های کوچک متعدد، از قبیل مقبره‌های پراکنده و قطعات موزائیک باقیمانده فراونی در محل وجود دارد. هیچکدام از این آثار تاریخی به تنهایی شگفت‌انگیز نیستند اما وقتی در کنار هم قرار می‌گیرند ارزش کاوش و گشت و گذار را دارند. در تور بدروم ارزان قیمت حتما به دروازه میندوس بدروم سر بزنید

 

دروازه-میندوس

تاریخچه دروازه میندوس بدروم

دروازه میندوس در واقع دروازه شهر باستانی هالیکارناسوس در این منطقه بوده است. در زمان حکومت Mausolus او برای محافظت از پایتخت حکومت خود،دیواری مستحکم دور تا دور شهر احداث کرد که دارای سه دروازه بود. دروازه Triplyon در شمال، دروازه Mylasa در شرق و دروازهMyndos  در غرب شهر یک سپر محافظتی مستحکم برای شهر ایجاد کرده بودند. امّا سیستم دفاعی شهر به دروازه میندوس بدروم محدود نمی‌شد. آنها یک خندق عظیم نیز برای مقابله با مهاجمین احتمالی حفر کرده بودند. این خندق ۵۶ متر طول، ۷ متر پهنا و 5/2 متر عمق داشت. زمانی که اسکندر بزرگ به این شهر حمله کرد از خندق عظیم و طولانی که در کنار این دروازه بود نتوانست عبور کند. گفته میشود اسکندر ابتدا به دروازه Mylasa حمله کرد که امروزه چیزی از آن باقی نمانده است. چند روز بعد اسکندر به دروازهMyndos  حمله کرد. وسعت خندق جلوی دروازه مانع پیروزی اسکندر شد، لذا او عقب‌نشینی کرد. او که در دیگر حملات خود با چنین مقاومتی روبرو نشده بود مجبور شد مدت‌ها این شهر را محاصره کند تا راه نفوذی بیابد. سربازان از بالای دروازه با تیرها و گلولههای آتشین از خود دفاع می‌کردند. درگیری سختی بین دو لشکر صورت میگیرد و هر دو تلفات بسیاری می‌دهند. پس از یک درگیری خونین سرانجام لشکر اسکندر پیروز شد.

بسیار ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید و امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات خوبی را در اختیارتان قرار داده باشیم همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دیدنی های بدروم مقاله موزه هنرهای زکی مورن بدروم را نیز مطالعه کنید.

با ما1

تلگرام-شرکت