tour 6

14

تیر
1401

موزه و کتابخانه عزت کویون اوغلو

ارسال شده توسط: لارک360/ 27 ۱

موزه و کتابخانه عزت کویون اوغلو قونیه یکی از جاذبه های گردشگری شهر می باشد که با آن بیشتر آشنا می شویم

یکی دیگر از موزه های این شهر که علاوه بر موزه، کتابخانه هم است و «موزه و کتابخانه عزت کویون اوغلو قونیه» (İzzet Koyunoğlu City Museum) می باشد که توسط شخصی به نام عزت کویون اوغلو بنا شد؛ هدف این شخص از راه اندازی این موزه و کتابخانه، حفاظت از کتاب ها و آثار باستان شناسی بود. وی از سال 1913 اقدام به راه اندازی موزه کتابخانه نمود. چند سال پس از راه اندازی این مجموعه،در جولای 1973 کویون اوغلو موزه اش را که یکی از معروف ترین موزه ها و کتابخانه های جهان است،بدون هیچ چشم داشتی به شهرداری قونیه بخشید. این شخص پس از مرگش، با احترام در کنار مادرش در کلیسای Ükler قونیه به خاک سپرده شد. آنچه که امروزه به عنوان موزه و کتابخانه عزت کویون اوغلو قونیه از آن یاد می شود،ساختمانی است که چندین بار توسط شهردار قونیه مورد بازسازی و نوسازی قرار گرفت تا تمام نیازهایی که یک موزه در دنیای مدرن کنونی دارد بر طرف شود و مراجعه کنندگان در کمال آرامش و راحتی از مجموعه دیدن کنند. خانه عزت کویون اوغلو در حیاط موزه قرار دارد که آن نیز تحت مرمت قرار گرفت. این خانه نمونه ای از یک خانه کلاسیک در قونیه است که در معرض دید عموم قرار داده شده است. این موزه کتابخانه می تواند برای افرادی که به نسخ خطی قدیمی علاقه مند هستند بسیار جذاب باشد. در اینجا آثار چاپی بسیار غنی نیز وجود دارد.

 

نمای-موزه-و-کتابخانه-عزت-کویون-اوغلو

موقعیت موزه و کتابخانه عزت کویون اوغلو قونیه

درباره عزت کویون اوغلو و موزه

عزت کویون اوغلو از خانواده های معروف و قدیمی قونیه می باشد، کسی که موزه و کتابخانه ای را با هدف نگهداری از کتاب ها و آثار باستان شناسی که به صورت اختصاصی در طی سال ها در زیرزمین خانه اش جمع آوری کرده بود، بنا نمود. بعدها وی این موزه و مجموعه کتاب ها را به شهرداری قونیه اهدا کرد. ساختمان کنونی آن نتیجه انجام پروژه های بازسازی و نوسازی متعددی است که توسط شهردار قونیه انجام شد. این پروژه ها با هدف ایجاد امکانات لازم برای پاسخگویی به نیازهای یک موزه مدرن صورت گرفتند. خانه عزت کویون اوغلو که در حیاط این موزه قرار داشت تحت مرمت و بازسازی قرار گرفت و درب های خود را به عنوان نمونه ای از یک خانه کلاسیک در قونیه به روی عموم گشود. ساختمانی ترکیبی از سبک جدید و قدیم معماری. در این موزه آثار چاپی بسیار غنی و نسخه های خطی ارزشمندی نیز یافت می شود. مجموعه دار خوش ذوق، احمد عزت کویون اوغلو ، عضو یکی از قدیمی ترین خانواده های قونیه،هنگامی که در قونیه درگذشت مجموعه آثار عجیب و غریب خود را از آثار هنری ،اشیاء نگارگری ، زمین شناختی و چیزهای ساده دیگری را به یادگار گذاشت. موزه ای که از این آثار تشکیل شده است، باید عجیب و غریب ترین موزه شهر باشد. این بنا گنجینه ای از نمایشگاه های پراکنده و عجیب و غریب است که از نقاشی های نادر ،نسخ خطی و فرش گرفته تا حیوانات تاکسیدرمی شده و ساعتها در آن قرار دارد. برای هرکسی که علاقه مند به تاریخ و هنر است ، بازدید از این مکان یک همراهی شگفت انگیز از جاذبه های سنتی این شهر است

 

سالن-موزه-و-کتابخانه-عزت-کویون-اوغلو

ساعات بازدید و آدرس موزه کویون اوغلو قونیه

علاقه مندان به تور قونیه می توانند در روزهای سه شنبه تا یکشنبه از موزه و کتابخانه عزت کویون اوغلو که در محله Kerim Dede  شهر قونیه واقع شده است بازدید نمایند؛ بازدید در دو نوبت و در ساعات 8:00 تا 12:30 و 13:30 تا 17:00 می باشد. از شهر استانبول با هواپیما و از شهر کاپادوکیا ترکیه، تورهای یک روزه ای برای بازدید از این مجموعه برگزار می شود که هزینه استفاده از هر یک از آن ها به ترتیب 259.90 و 254.12 دلار است.

بسیار ممنون که تا انتهای این مقاله موزه و کتابخانه عزت کویون اوغلو با ما همراه بودید و امیدواریم توانسته باشیم تا اطلاعات خوبی را در اختیارتان قرار داده باشیم همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دیگر جاذبه های منطقه مقاله مقبره و مسجد شمس تبریزی را نیز مطالعه کنید.

با ما1

تلگرام-شرکت

۱ دیدگاه

بخش نظرات بسته شده است ..