25

مهر
1400

مکانهای دیدنی در استانبول ترکیه که حتما باید ببینید

ارسال شده توسط: لارک360/ 24 ۰

مکانهای دیدنی در استانبول

مکانهای دیدنی در استانبول دارای مکان های دیدنی بسیار چشمگیریست و برای توریست هایی که به اینجا می آیند مناظر و نقاط جالب توجه فوق العاده ای، دارد. تعداد مکان های دیدنی در استانبول زیاد است و نمی توان همه آنها را در این مطلب معرفی کرد اما سعی شده تا معروف ترین و پرطرفدارترین مکان های دیدنی استانبول آورده شود.

1-مسجد ایاصوفیه استانبول ترکیه

(واقع در منطقه سلطان احمد)

Istanbul 01

ایاصوفیه بعنوان کلیسای سابق و مسجد فعلی، یکی از بزرگترین آثار معماری دنیا و به عنوان هشتمین شگفتی دنیا پذیرفته شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مکان، اینجا کلیک نمایید.

 2- مسجد آبی یا مسجد سلطان احمد استانبول ترکیه

(واقع در منطقه سلطان احمد)

Istanbul 02

مسجد آبی یا مسجد سلطان احمد استانبول در قرن هفدهم توسط سلطان احمد ساخته شده است. نام آبی برگرفته از کاشی های زیبای آبی رنگیست که برای تزئین قسمت داخلی مسجد از آنها استفاده شده است. مسجد آبی تنها مسجدی است که ۶ مناره دارد. مسجد آبی یکی از معروفترین مکان های تاریخی استانبول می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مکان، اینجا کلیک نمایید.

 3- بازار بزرگ یا گرند بازار استانبول ترکیه

(واقع در منطقه بیازیت)

Istanbul 03

 بازدید از بازار بزرگ (کاپالی کارسی) یا گرند بازار استانبول در بیازیت یک ماجراجویی واقعی همراه با خرید است که توریست ها و مسافرانی که به استانبول سفر می کنند به هیچ وجه نباید آن را از دست بدهند. بازار بزرگ استانبول از مجموعه ای از چند خیابان سرپوشیده تشکیل شده که در آنها بیش از ۴۰۰۰ هزار تاجر و بازرگان اجناس و محصولات خود را می فروشند. در بازار بزرگ استانبول هر چیزی که می خواهید از چکمه و دمپایی گرفته تا جواهرات طلا و نقره را می توانید بخرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مکان، اینجا کلیک نمایید.

4- قصر توپکاپی استانبول ترکیه

(واقع در منطقه سلطان احمد)

Istanbul 04

قصر توپکاپی یک کاخ باشکوه شرقی است که بر روی دماغه مثلثی استانبول واقع شده است که مشرف به تنگه بسفور و شاخ طلایی (گلدن هورن) می باشد. کاخ توپکایی محل سکونت سلاطین عثمانی از قرن پانزدهم تا اواسط قرن نوزدهم بوده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مکان، اینجا کلیک نمایید.

 5- خیابان استقلال استانبول ترکیه

(واقع در منطقه تکسیم)

Istanbul 05

خیابان استقلال معروف ترین خیابان و منطقه تفریحی و سرگرمی در استانبول می باشد.  خیابان استقلال یک مسیر طولانی رنگارنگ با انواع فروشگاهها، رستوران ها، کافه ها، نمایش های خیابانی است که به میدان تقسیم منتهی می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مکان، اینجا کلیک نمایید.

 6- موزه باستان شناسی استانبول ترکیه

(واقع در منطقه سلطان احمد)

Istanbul 06

موزه باستان شناسی استانبول شامل مجموعه غنی از آثار دوره هلنی، روم باستان، و بیزانس است که آیتم هایی شامل مجسمه ها و تابوت ها را در بر می گیرد.

 7- برج دختر استانبول ترکیه

(واقع در منطقه اسکودار)

Istanbul 07

برج دختر یا قلعه دختر (Maidan’s Tower)، معروف ترین و برجسته ترین اثر تاریخی شهر استانبول است. تماشای برج در هنگام فرا رسیدن شب و تماشای غروب خورشید از بالای آن و خوردن شام یکی از بهترین کارهایی است که در استانبول می توانید انجام دهید.

 8-جزایر پرنسس استانبول ترکیه

(واقع در دریای مرمر)

Istanbul 08

جزایر پرنسس از بهترین مناطق طبیعی حفاظت شده و تماشایی استانبول می باشد. جزایر پرنسس از ۶ جزیره به نام های بیوک آدا، هیبیلی آدا، کینالی آدا، بورگازآدا، کاسی کاداسی، و صدف آداسی، تشکیل شده اند. جزایر پرنس استانبول یکی از بهترین جاذبه های تفریحی و پر طرفدار ترین مکان برای گذراندن اوقات آخر هفته در استانبول؛ هم برای محلی ها و هم توریست ها می باشند.

 9- برج گالاتا استانبول ترکیه

(واقع در منطقه گالاتا، کاراکوی)

Istanbul 09

برج گالاتا یک برج قدیمی می باشد که از بالای آن می توان نمایی ۳۶۰ درجه از شهر زیبای استانبول را مشاهده کرد. در بالای برج گالاتا یک رستوران لوکس قرار دارد. مسافران و توریست ها می توانند از دیدن چشم انداز بی نظیری از استانبول، خلیج شاخ طلایی و تنگه بسفر که از بالای برج گالاتا قابل مشاهده است، لذت ببرند.

 10- تپه پیر لوتی استانبول ترکیه

(واقع در ایوپ، خلیج شاخ طلایی)

Istanbul 10

تپه پیر لوتی یک منطقه تفریحی و توریستی فوق العاده در ناحیه ایوپ (Eyup) است که یکی از مشهور ترین منظره های دیدنی را در منطقه شاخ طلایی استانبول دارد. تپه پیر لوتی برای توریست ها جای بسیار تماشایی می باشد و منظره های واقعا دیدنی دارد. تپه در ۵۵ متری از سطح دریا واقع شده است. نوشیدن چای یا قهوه ترکی در کافه تپه پیر لوتی و لذت بردن از صحنه های زیبای خلیج شاخ طلایی کاری فوق العاده است که تنها در تپه پیر لوتی می توانید انجام دهید.

مکانهای دیدنی در استانبول

مکانهای دیدنی در استانبول
مکانهای دیدنی در استانبول

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید