25

مهر
1400

۱۰ جاذبه برتر گردشگری خانوادگی و کودکان در استانبول ترکیه

ارسال شده توسط: لارک360/ 19 ۰

۱۰ جاذبه برتر گردشگری خانوادگی و کودکان در استانبول ترکیه

جاذبه برتر گردشگری استانبول برای توریست ها و مسافرانی که به این شهر سفر می کنند و مخصوصا برای کودکان و خانواده ها چیزهای زیادی برای عرضه دارد. در این مطلب، محبوب ترین تفریحات استانبول برای کودکان را به شما معرفی می کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

جاذبه برتر گردشگری استانبول :

1- ویالند استانبول ترکیه

(واقع در منطقه ایوپ، شاخ طلایی)

01

ویالند یک تم پارک فوق العاده در استانبول است که در منطقه ایوپ(Eyup)، در شاخ طلایی استانبول واقع شده است. بازدید کنندگان از ویالند انواع مختلفی از جاذبه های بی نظیر را می توانند در آن پیدا کنند که عبارتند از تم پارک با انواع زیادی از جذابیت ها، مرکز خرید با تعداد زیادی خیابان دوست داشتنی، بوتیک های فوق العاده، فستیوال و رخداد ها و خیلی چیزهای دیگر …

 

2- آکواریوم استانبول ترکیه

(واقع در منطقه فلوریا (باکیرکوی))

Istanbul Turkey 2

آکواریوم استانبول در مکانی به مساحت ۶۰۰۰ هزار متر مربع یک آکواریوم مخصوص با طول مسیر ۱٫۲ کیلومتر است که از دریای سیاه شروع می شود و به سمت اقیانوس ادامه پیدا می کند. در آکواریوم استانبول انواع ماهی ها، جنگل استوایی، یک فروشگاه سوغاتی و هدیه به مساحت ۴۷۰ متر مربع، یک رستوران که یک طرف آن منظره ای از کانال پاناما و طرف دیگر ان منظره ای از دریای سیاه را می توانید ببینید؛ که همگی از جذابیت های این آکواریوم می باشند. آکواریوم استانبول همچنین یکی از بهترین آکواریوم ها و تم پارک های اروپا ست.

3- پارک مینیاتورک استانبول؛ بزرگترین پارک مینیاتوری دنیا

(واقع در شاخ طلایی)

Istanbul Turkey 3

مینیاتورک، موزه مینیاتوری ترکیه یکی از بهترین جاهای استانبول می باشد که مخصوصا کودکان و خانواده ها می توانند از آن دیدن نمایند. در موزه مینیاتورک می توانید اشکال مینیاتوری بزرگترین آثار تاریخی ترکیه را ببینید. موزه مینیاتورک در منطقه شاخ طلایی ترکیه قرار دارد و بازدی از آن جزء کارهایی ست که حتما در سفر به ترکیه باید انجام دهید.

 

4- پارک دلفین های استانبول ترکیه

(واقع در منطقه ایوپ، شاخ طلایی)

Istanbul Turkey 4

پارک دلفین های استانبول بزرگترین پارک دلفین های اروپاست. بازدیدکنندگان از پارک دلفین ها می توانند از دیدن نمایش دلفین ها ، دیدن پستانداران دریایی مثل دلفین ها، سیل ها، نهنگ های سفید زیبا و Walruses های عظیم الجثه لذت ببرند و اوقات بی نظیری را در پارک دلفین های استانبول سپری نمایند.

 

5- موزه رحمی کوک استانبول ترکیه

(واقع در منطقه هاسکوی، شاخ طلایی)

Istanbul Turkey 5

موزه رحمی کوک یک موزه علوم و تکنولوژی و یک کارخانه لنگر سازی قدیمی است که در حال حاضر به گنجینه ای از ماشین ها تبدیل شده و چیزهای عجیب  دیگری هم در ان به نمایش در آمده اند. از جمله چیزهای به نمایش در آمده در موزه رحمی کوک عبارتند از اتومبیل های سفارشی، قطارها و زیر دریایی ها.

 

6- سفر دریایی و تفریحی با قایق به تنگه بسفر استانبول

Istanbul Turkey 6

یکی از محبوب ترین و جالب ترین تفریحات در سفر به استانبول سفری کلاسیک با قایق های تفریحی به تنگه بسفر است. این سفر از قسمت شرقی پل معروف گالاتا شروع می شود و تا آناتولی کاواجی ادامه پیدا می کند که ورودی تنگه بسفر به دریای سیاه می باشد. سفر تفریحی تنگه بسفر همراه با توقف و تماشای جاهای دیدنی در امتداد تنگه می باشد.

 

7- تور شهری استانبول همراه با اتوبوس

Istanbul Turkey 7

شرکت در تور تماشای شهر استانبول با اتوبوس یکی از بهترین راهها برای سیاحت و لذت بردن از زیبایی های استانبول و همچنین یکی از بهترین کارهایی ست که می توانید در استانبول انجام دهید. همراه شدن با تورها کاری فوق العاده برای اکثر توریست ها می باشد. در تور تماشای شهر استانبول بازدید از تمام نقاط دیدنی معروف و نواحی توریستی استانبول، گنجانده شده است. تماشای دیدنی های شهر با اتوبوس کامل ترین و اصیل ترین روش برای سیحت و تماشای مکان های برجسته، مهم و قابل توجه استانبول می باشد.

8- بازدید از کاخ توپکاپی استانبول ترکیه

(واقع در منطقه سلطان احمد)

Istanbul Turkey 8

قصر توپکاپی یک کاخ باشکوه شرقی ست که بر روی دماغه مثلثی واقع شده که مسلط به تنگه بوسفور و شاخ طلایی (گلدن هورن) می باشد. کاخ توپکایی محل سکونت سلاطین عثمانی از قرن پانزدهم تا اواسط قرن نوزدهم بوده است.

 

9- برج گالاتا استانبول ترکیه

(واقع در منطقه کاراکوی)

Istanbul Turkey 9

برج گالاتا یک برج  قدیمی جنوائی می باشد که از بالای آن می توان نمایی ۳۶۰ درجه از شهر زیبای استانبول را مشاهده کرد. در بالای برج گالاتا یک رستوران لوکس قرار دارد. مسافران و توریست ها می توانند از دیدن چشم انداز بی نظیری از استانبول، خلیج شاخ طلایی و تنگه بسفر که از بالای برج گالاتا قابل مشاهده است، لذت ببرند.

10- پارک گلخانه استانبول ترکیه

(واقع در منطقه امین اغلو)

Istanbul Turkey 10

پارک گلخانه یکی از دیدنی ترین مکان های استانبول است. پارک گلخانه در شبه جزیره تاریخی استانبول واقع شده است. پارک گلخانه زمانی یک پناهگاه سبز و یک باغ توسعه یافته برای کاخ های امپراتوری عثمانی بود. پارک گلخانه از انواع مختلفی از باغ ها، استخر ها تشکیل شده و از بازید کنندگان باغ  با نمایش  محیط زیبایش استقبال می کند.

جاذبه های برتر گردشگری
جاذبه های برتر گردشگری

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید