تور تایلند

تور تایلند و اطلاع از نرخ تورهای تایلند با پرواز های مختلف و نرخ تور لحظه آخری با کارشناسان تور لارک ۳۶۰ در ارتباط باشید.

تور پوکت + پاتایا + بانکوک ( 14شب )
نام هتل
ستاره
قیمت
95000000
120000000
120000000
خدمات تور:

تور  پوکت + پاتایا + بانکوک 14 شب پرواز ماهان تاریخ برگذاری تور : تاریخ29 اسفند1402 تاریخ 9 فروردین1403 تاریخ 2 فروردین 1403 تاریخ 7 فروردین 1403

تور پوکت (هشت شب)
نام هتل
ستاره
قیمت
93000000
110000000
120000000
خدمات تور:

تور پوکت هشت شب اقامت پرواز رفت و برگشت ویزا اقامت در هتل با صبحانه ترانسفر بیمه و لیدر  پرواز ماهان و  امارات و سلام ایر

تور پوکت + بانکوک (ده شب)
نام هتل
ستاره
قیمت
95000000
97000000
99000000
خدمات تور:

تور پوکت + بانکوک ده شب اقامت پرواز رفت و برگشت  ویزا اقامت در هتل با صبحانه ترانسفر بیمه و لیدر پرواز ماهان امارات و سلام ایر

تور پوکت + پاتایا (ده شب)
نام هتل
ستاره
قیمت
95000000
97000000
99000000
خدمات تور:

تور پوکت + پاتایا ده شب اقامت پرواز رفت و برگشت سلام ایر ویزا اقامت در هتل با صبحانه ترانسفر بیمه و لیدر پرواز ماهان امارات و سلام ایر

تور پوکت + پاتایا (هفت شب)
نام هتل
ستاره
قیمت
85000000
87000000
93000000
خدمات تور:

تور پوکت + پاتایا هفت شب اقامت پرواز رفت و برگشت سلام ایر ویزا اقامت در هتل با صبحانه ترانسفر بیمه و لیدر

تور کرابی + فی فی + پوکت (هفت شب )
نام هتل
ستاره
قیمت
69900000
71800000
76000000
خدمات تور:

تور کرابی + فی فی + پوکت هفت شب اقامت پرواز رفت و برگشت سلام ایر ویزا اقامت در هتل با صبحانه ترانسفر بیمه و لیدر ویژه جشن آب

تور پوکت (هفت شب)
نام هتل
ستاره
قیمت
85000000
86000000
89000000
خدمات تور:

تور پوکت هفت شب اقامت پرواز رفت و برگشت سلام ایر ویزا اقامت در هتل با صبحانه ترانسفر بیمه و لیدر

تور پوکت +بانکوک ویژه نوروز
نام هتل
ستاره
قیمت
89000000
99000000
110000000
115000000
120000000
130000000
135000000
خدمات تور:

تور پوکت +بانکوک  تایلند پرواز✈️ سلام ایر ✈️ پرواز رفت به پوکت برگشت از بانکوک 6 شب پوکت 4 شب بانکوک راهنمای فارسی زبان بیمه مسافرتری ویزا پرواز رفت و برگشت پرواز بین شهری ترانسفر فرودگاهی گشت شهری

تور ترکیبی پوکت + بانکوک ویژه نوروز 1403
نام هتل
ستاره
قیمت
خدمات تور:

ایرلاین رفت و برگشت ماهان   اقامت:7 شب و 8 روز  شروع قیمت:69,800,000 تومان

تور تایلند و تجربه سفر با گروه گردشگری لارک ۳۶۰ 

تور تایلند و داشتن سفری متفاوت با دانستن اطلاعاتی در مورد کشور تایلند و شهر های تایلند و فرهنگ و آداب رسوم مردم این کشور مطمعنا سفر بهتری را میتوانیم تجربه کنیم پس پیشنهاد میکنیم مطالب راجب کشور تایلند و همسایگان مجاور این کشور را با دقت مطالعه نمایید 

جاذبه-های-گردشگری-تایلند

درباره تایلند

 تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام پیشین سیام، کشوری در شبه‌جزیره هندوچین واقع در جنوب شرقی آسیا است. معنی دیگر این کشور سرزمین حوری یا تایی بوده که عموما در میان گردشگران با این نام شناخته می‌شود.

تور-ترکیبی-تایلند

 

اطلاعات جغرافیایی تایلند 

کشور تایلند از شمال غربی و غرب با میانمار همسایه است و از شمال شرقی و شرق با لائوس در مجاورت و همسایگی قرار دارد و از جنوب شرقی با کامبوج و از جنوب با مالزی همسایه می باشد . سواحل خلیج تایلند و دریای آندامان تایلند را به قطب گردشگری جهان تبدیل نموده  هرچند که کارگران جنسی در این شکوفایی قطب گردشگری بی تأثیر نبودند

اطلاعاتی در مورد تایلند که در تور تایلند باید بدونیم

 پرچم کشور تایلند

پرچم-تایلند

 • زبان رسمی کشور  (تایلندی )است
  پایتخت تایلند ( بانکوک ) است
  اختلاف زمانی تایلند با ایران ( سه ساعت و نیم ) است
  پیش شماره کشور تایلند ( ۰۰۶۶ ) است
  واحد پول تایلند ( بات ) است 

و همچنین پرجمعیت‌ترین شهر آن بانکوک می باشد  و مذهب مردم کشور تایلند بودایی است .در تور تایلند یکی از شهر های پر بازدید شهر بانکوک است که پایتخت تایلند است  نام تایلند در زبان مردم محلی برگرفته از دو لغت THAI و LAND می‌باشد که به معنای سرزمین مردمان آزاد یا همان قوم تای است.

جمعیت این کشور ۶۹/۷۷۸/۰۰۰  نفر است.

فیل های کشور تایلند

کشور تایلند، یکی از کشور های توریست پذیر جهان است و امکانات و خدمات تفریحی و رفاهی زیادی برای گردشگران دارد. در تور تایلند می‌توان جاذبه‌های طبیعی زیادی مثل (ساحل هواهین، پارک ملی خوا یای، پارک ملی مو کوانگ تونگ ) و جاذبه‌های فرهنگی مثل (پارک تاریخی سوخوتای ) و جاذبه‌های گردشگری دیگری نظیر ( بازار‌های شناور بانکوک، راه آهن مرگ قطار تایلند برمه، بازار آخر هفته چاتوچاک ) و… را از نزدیک ببینید.

تایلند-کجاست

تاریخ تایلند 

از سال ۱۹۳۲ میلادی تایلند یک کشور مشروطه سلطنتی است که توسط نخست‌ وزیر و پارلمان اداره می‌شود. مقام سلطنتی و رئیس حکومت جایگاه ویژه و مقدسی در میان مردم به خصوص مسافران دارد. اوایل قرن ۱۴ مردم تایلند شهر کوچکی در سوخوتای بنا کردند و در اواسط قرن، این شهر را به پادشاهی مستقلی تبدیل کردند توریست‌ها می‌توانند به وضوح فرهنگ و آداب و رسوم مردم تایلند را در کنار معماری زیبای این کشور به خوبی ببینند. پایتخت کشور تایلند شهر بانکوک است که پر جمعیت‌ترین شهر این کشور محسوب می‌شود. زبان مردم تایلندی و مذهب آنان بودا است.

تور-تایلند

  شهرهای پرجمعیت تایلند

( ناخون راتچاسیما) (ساموت پراکان) (چیانگمای ) را نام برد. تایلند سرزمین زیبایی‌ها و لبخندها است و بهترین مقصد برای گذران یک تعطیلات بی‌نظیر محسوب می‌شود.تجربه تور تایلند با مجموعه گردشگری لارک خاطرات به یاد ماندنی برای شما مسافران عزیز به جا میگذارد

قوانین-تایلند

پادشاه سابق  تایلند به دلیل ایجاد چندین کودتای نظامی در دوره سلطنتش، نقش مهمی در به ثبات رساندن این کشور داشت. همچنین کمک زیادی به مردمش برای گذران زندگی کرد. تایلند کنونی از سال ۱۲۳۸ میلادی ایجاد شد و بر خلاف دیگر کشورهای منطقه، هیچگاه مستعمره و زیر سلطه اروپایی‌ها نبوده علاوه ‌بر این تایلند به خوبی معنای نام خود که سرزمین آزادی و کلمه تای که به معنی آزاد مرد است را حفظ می‌کند. کشور تایلند که برخی از بومیان و گردشگران آن را با نام سرزمین زیبایی می‌شناسند.

 

 

تور-ترکیبی-تایلند

 

زبان و فرهنگ تایلند 

زبان تایلندی جزو قدیمی‌ترین زبان‌های شرق آسیا به حساب ‌می‌آید، که بیشتر مردم با وجود گویش‌های قومی و منطقه‌ای زیادی که وجود دارد همچنان به زبان رسمی تایلند صحبت می‌کنند و الفبای مخصوص خود را دارند.  به همین دلیل زبان گفتاری و نوشتاری این کشور کاملا برای خارجی‌ها، غیر قابل فهم است. زبان انگلیسی در مدارس تایلند آموزش داده می‌شود. در بیشتر هتل‌ها، رستوران‌ها و فروشگاه‌های این کشور زبان انگلیسی کاربرد بالایی دارد.در تور تایلند با لیدر های مجرب لارک به راحتی میتوانید با مردمان تایلند ارتباط برقرار نمایید.

نکته قابل توجه این است که  مردم کشور تایلند قدرت تسلط به زبان انگلیسی را ندارند. با اینکه یادگیری زبان این کشور ساده نیست، اما کسانی که به این کشور سفر می‌کنند با یادگیری واژگان اندک می‌توانند تجربه جالبی از به زبان آوردن کلمات قدیمی‌ترین زبان آسیایی داشته باشند. جالب است بدانید، پادشاه کشور تایلند با زبان منحصربه‌فرد خود صحبت می‌کند و در هیچ جای کشور کسی به این زبان صحبت نمی‌کند.

مردم این کشور بسیارخوشرو، میهمان نواز و صبور هستند. همچنین از رفتار‌های تند و توهین‌آمیز و خشونت به شدت دوری می‌کنند. نکته جالب راجع به احترام‌گذاری مردم تایلند این است که از دست زدن به سر افراد یا اشاره با پا به چیزی، برایشان بسیار ناخوشایند بوده و معنای بدی را می‌رساند.در تور تایلند این نکات را توجه داشته باشید. تایلندی‌ها معتقد هستند  که سر مقدس‌ترین و پا پست‌ترین بخش بدن است.

کتاب‌ها از جمله ‌اشیای بسیار ارزشمند برای مردم کتاب دوست تایلند است. آن‌ها عقیده دارند که نباید کتاب را روی میز قرار داد.از میان حیوانات هم فیل‌ها را در جایگاه بالایی قرار داده‌اند و رابطه‌ای نزدیک با آن‌ها دارند. پادشاه نزد مردم از بالاترین و والاترین جایگاه برخوردار است. مسافران هم باید به پادشاه احترام بگذارند.

معبد-های-تایلند

سکه‌ها و اسکناس‌های تایلند نقش پادشاه بوده و به هیچ عنوان نباید آن‌ها را لگد مال و کثیف کرد.  زیرا گذاشتن کف پا روی سکه‌ای که بر زمین افتاده بی‌احترامی بزرگی محسوب می‌شود افراد برای بازدید از معابد یا کاخ پادشاهی باید لباس‌های مناسب و پوشیده به تن کنند و بدون کفش وارد این مکان‌ها شوند.

تایلند کشوری بودایی است. در آن تصاویر بودا بسیار مقدس شمرده می‌شود و توهین به مقدسات مجازات و زندان دارد. حتی اگر توریست خارجی مرتکب اشتباه در خصوص مقدسات مردم تایلند شود، از مجازات در ‌امان نخواد بود.

با توجه به لیدر های مجرب و متخصص مجموعه لارک برای اطلاع از نوع آداب و رسوم و فرهنگ مسافران روز اول که به این کشور سفر میکنند با راهنمایی و لیدر های مجرب سفر راحت و آسوده ای را میگذرانند نکته جالب و مورد توجه راجع به روز‌های هفته در تایلند این است که هر روز با یک رنگ مخصوص نشان داده می‌شود. رنگ زرد نشانگر روز دوشنبه است. از آنجایی که پادشاه کنونی در این روز متولد شده رنگ زرد رنگ سلطنتی نیز می‌باشد، و وجود  پرچم‌هایی به این رنگ در سراسر کشور، نشانگر حمایت گسترده مردم از پادشاه است.

تور-لحظه-آخری

 همچنین رنگ روز‌های دیگر هفته این گونه‌ هستند

  شنبه ارغوانی     یکشنبه قرمز    دو شنبه زرد     سه شنبه صورتی    چهارشنبه سبز    پنجشنبه نارنجی    جمعه آبی 

جمعیت تایلند  در سال ۲۰۲۲ 

کشور تایلند یکی از پرطرفدارترین کشور آسیای شرقی به حساب می‌آید. همچنین جالب است بدانید، هرساله ۳ میلیون نفر به جمعیت تایلند افزایش پیدا می‌کند. هم‌اکنون جمعیت این کشور در سال ۲۰۲۲ بالغ بر ۶۹.۷۶۱.۵۵۵ میلیون نفر است با این که آب و هوای تایلند به شدت متغیر است و هر سوی آن هوای منحصربه‌فرد خودش را دارد اما می‌توان گفت که هیچ زمان بدی برای سفر به این کشور زیبا وجود ندارد.

کشور تایلند در تمام فصول پذیرای گردشگران و مسافران زیادی از سراسر دنیا است. در ماه ژانویه هوای کل کشور خنک است و از تعادل یکسانی پیروی می‌کند. شمال کشور در این فصل آب و هوایی خنک دارد.

در مقابل هم تمامی سواحل جنوبی از هوایی خنک و ملایم برخوردار بوده که بهترین زمان برای آفتاب گرفتن است. در شروع ماه فوریه چندین بارش در سواحل شرقی رخ می‌دهد، اما در بقیه کشور آب و هوایی گرم و خشک حاکم است.  در این ماه نمایشگاه گل و گیاه در شهر چیانگمای به مدت ۳ روز برگزار می‌شود که تنوع گل و گیاهی بالایی دارد. بهترین فصل برای سفری خاطره‌انگیز به تایلند زمستان و بهار و ماه ژانویه خواهد بود.

واحد پول تایلند 

کشور تایلند از جمله کشور‌هایی است که به دلیل فرهنگ و آداب و رسوم متفاوت خود و مناطق گردشگری بسیار جذاب توریست‌های بسیاری از همه نقاط جهان به خود جذب می‌کند.پس برای یک سفر خاطره انگیز تور تایلند بهترین گزینه میباشد 

 با توجه به این مطلب آگاهی از واحد پول تایلند و نحوه تبادل ارزی آن مسأله مهمی خواهد بود و می‌تواند استفاده از امکانات رفاهی و جاذبه‌های گردشگری و تفریحی را برای گردشگران آسان کند. واحد پول تایلند بات یا بت (Baht) است و واحد پول خرد در تایلند ستنگ (Satang) بوده و هر۱۰۰ ستنگ برابر یک بات است. نکته جالبی که وجود دارد هر ۱۰۰ تومان نیز یک بات است. همچنین واحد پول این کشور با علامت انحصاری THB نمایش داده می‌شود. اسکناس‌های تایلند از ده تا هزار بات متفاوت و متغیر است ولی بر روی تمامی آن‌ها تصویری از پادشاه کنونی تایلند به همراه نماد‌های ویژه دیگری همچون مهر سلطنتی وجود دارد.

جالب است بدانید سکه‌های رایج کشور تایلند با رنگ‌های مختلف نشانه‌گذاری شده است. مانند روز‌های هفته این کشور که اسکناس‌های رایج شامل

 • ۱۰۰۰ بات با رنگ خاکستری 
  ۵۰۰ بات رنگ بنفش
  ۱۰۰ بات رنگ قرمز
  ۵۰ بات رنگ آبی
  ۲۰ بات رنگ سبز
   ۱۰ بات رنگ قهوه‌ای  

از سکه‌های رایج کشور تایلند می‌توان ۲۵ و ۵۰ ستنگ، یک، پنج و ده باتی را نام برد.یک تور تایلند خوب را با اطلاعات بالا تجربه کنید

کشورهای همسایه تایلند 

کشور تایلند دارای موقعیت جغرافیایی خاصی است که همسایگان و کشورهایی که به عنوان تایلند محسوب می‌شود، به عنوان یکی از ۲۰۵ کشور سرسبز در جهان هستند؛ این کشورها عبارت‌اند از:

شمال غربی و غرب: مینمار
جنوب شرقی : کامبوج
جنوب : مالزی

 میتوانیم تور تایلند خود را ترکیبی از چند شهر و کشورهای همسایه برگذار کنیم پیشنهاد برای تور تایلند به صورت ترکیبی بانکوک پاتایا پوکت و جزیره های تایلند همانند کرابی فی فی سامویی 

 

بهترین-هتل-تایلند

جمع بندی

 1. جنوب شرقی تور تایلند می تواند  یکی از لذت‌ بخش‌ترین و جذاب‌ترین سفر‌های زندگی هر انسانی باشد.
 2.  بهترین زمان تور تایلند از نظر وضعیت آب‌وهوا، ماه نوامبر تا فوریه (اواسط آبان‌ماه تا اواسط اسفند ماه) است.
 3. در این زمان آب‌وهوای کشور تایلند، در بهترین حالت خود قرار دارد. تور تایلند  خود به این کشور را در این فصول تنظیم کنید.
 4. توصیه می‌کنیم تور تایلند را به هیچ‌وجه از دست ندهید برای اطلاع از نرخ تور تایلند با همکاران ما در مجموعه لارک در تماس باشید.

 

ایجاد شده با  توسط تیم تور لارک ۳۶۰

ماهان و سلام ایر
بله لطفا با همکاران ما با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید برای اطلاعات بیشتر
بله هر تعداد شب هر شهر بخوایین میتونید اکی کنید
فصل بارش‌های موسمی است تیر، خرداد، شهریور و مهر می باشند.
آب و هوای تایلند استوایی است به همین دلیل بهترین زمان برای سفر به تایلند فصل زمستان است
به اشتراک بگذارید:

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 91031880-021 تماس بگیرید.